استقرار نیروهای امنیتی در ونزوئلا جهت مقابله با تظاهرات ضددولتی

سیاسی

مقام‌های ونزوئلا صدها نیروی امنیتی از جمله سربازان مسلح را برای مقابله با تظاهرات اعتراضی علیه دولت کاراکاس مستقر کرده‌اند.

مقام‌های ونزوئلا صدها نیروی امنیتی از جمله سربازان مسلح را برای مقابله با تظاهرات اعتراضی علیه دولت کاراکاس مستقر کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، استقرار این نیروها در پی افزایش تعداد قربانیان درگیری‌های خشونت‌بار اخیر در ونزوئلا و پس از کشته شدن یکی از کاپیتان‌های گارد ملی به ضرب گلوله انجام شد و اکنون تعداد قربانیان درگیری‌های این کشور آمریکای جنوبی به 29 تن افزایش یافته است.

نیروهای دولتی سریعا کنترل اوضاع را در منطقه پلازا آلتامیرا در شرق کاراکاس به دست گرفتند. این منطقه صحنه درگیری‌های شبانه میان معترضان ماسک‌پوش و نیروهای امنیتی ونزوئلاست.

میگوئل رودریگز تورس، وزیر کشور ونزوئلا به خبرنگاران گفت: هدف از استقرار این نیروها تلاش برای عادی‌ سازی شرایط است.

نیروهای گارد امنیت ملی مسلح به تفنگ در گروه‌های چهار تا هشت نفره در منطقه گشت می‌زنند و خودروهای عبوری را بازرسی می‌کنند. ستون‌هایی از خودروهای پلیس در خیابان‌ها به گشت‌زنی می‌پردازند و کارگران شهرداری در حال پاک‌سازی موانعی هستند که معترضان با زباله ایجاد کردند.

دولت کاراکاس این عملیات را آزادسازی منطقه‌ای خواند که ساکنانش از خانواده‌های متوسط و با درآمد بالا هستند و چاکائو نام دارند.

شهردار این منطقه گفته است که بیش از 1000 نیروی امنیتی در این عملیات حضور داشتند.

دولت نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا از چهارم فوریه 2014 شاهد تظاهرات اعتراضی خیابانی در شهرهای مختلف این کشور بوده است و علت آن خشم مردم به خاطر کمبود سوخت، افزایش جرایم خشونت‌بار و تورم بالاست.

مادورو با انتقاد از این تظاهرات آن را بخشی از اقدام فاشیستی جناح راست با حمایت ‌آمریکا خواند که می‌خواهند دولت نوپایش را متزلزل و بی‌ثبات کنند.

انتهای پیام

کد N187688