۰

تاکید سفیر ایران در سازمان ملل بر نقش سازمان ملل در تحکیم ثبات افغانستان

  • ۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

غلامحسین دهقانی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل طی سخنرانی پس از سخنان نماینده ویژه دبیرکل و سفیر افغانستان ، سال 2014 را به خاطر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و خروج نیروهای خارجی از این کشور ، سالی پر اهمیت برای افغانستان دانست و اظهار امیدواری کرد این تحولات با عزم دولت افغانستان و حمایت بین المللی موجب استقرار صلح و ثبات و توسعه اقتصادی و اجتماعی افغانستان گردد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این جلسه دهقانی همکاریهای اقتصادی و توسعه‌ای را عامل ایجاد صلح و ثبات در افغانستان برشمرد.

سفیر کشورمان ضمن ابراز نگرانی از افزایش قربانیان غیرنظامی در افغانستان گفت که تعدادی از این قربانیان مربوط به عملیات نظامیان بین المللی است و دولت جمهوری اسلامی ایران حمله به غیرنظامیان را تحت هر عنوان محکوم می کند.

وی با اشاره به موضوع بازگشت پناهندگان و مبارزه با مواد مخدر به عنوان منبع اصلی مالی گروههای تروریستی و افراطی، خواستار تقویت همکاری های دو جانبه و بین المللی در این زمینه شد و همچنین با تاکید بر نقش محوری سازمان ملل در بازسازی و تحکیم ثبات سیاسی و اقتصادی افغانستان اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران از فعالیت های یوناما حمایت می کند.

دهقانی در پایان با تبریک نوروز به مردم افغانستان اظهار کرد: نوروز پس از قطعنامه اخیر سازمان ملل به عنوان روز بین المللی نوروز از سوی مجمع عمومی به رسمیت شناخته شده است.

وی ابراز امیدواری کرد که سال نو ، سال استقرار صلح و سعادتمندی برای مردم افغانستان باشد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.