در آستانه عید نوروز؛

43 نفر از مددجویان رجایی‌شهر آزاد شدند

زندان

مدیر زندان رجایی‌شهر گفت: در اسفند ماه و در آستانه فرا رسیدن عید نوروز، 43 نفر از مددجویان این زندان مورد بخشش شاکی قرار گرفته و آزاد شدند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد مردانی گفت: امروزه نقش کلیدی مددکاران در بین زندانیان با تقویت روحیه امید و ایجاد زمینه مناسب برای بازآموزی هنجارهای اجتماعی بر جامعه پوشیده نیست.

وی با تاکید بر لزوم پیگیری و تعیین تکلیف زندانیان، نقش فعالیت‌های مددکاری بر کاهش جمعیت کیفری زندانیان و بازگشت آبرومندانه آنان را در حوزه اصلاح و تربیت بسیار حایز اهمیت دانست و افزود: طی ماه اسفند، مددکاران این زندان با 382 نفر از شکات و نیز اولیای دم در خصوص اخذ رضایت صحبت کرده و موفق شده‌اند رضایت 43 نفر از آنان را جلب کنند.

رییس کمیته کاهش جمعیت کیفری این زندان ادامه داد: طی این مدت، با پیگیری مددکاران 195 نفر نیز آزاد شده، 278 نفر با درخواست مددجو انتقال و 392 نفر نیز به مرخصی کوتاه مدت یا تحت الحفظ اعزام شده‌اند.

طی همین مدت، وضعیت قضایی 2 هزار و 945 نفر از طریق مراجع قضایی پیگیری شده، یک هزار و 216 نفر نیز در جلسات مشاوره، فردی، گروهی و خانوادگی با حضور روانشناسان زندان شرکت کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N187632