داوود اوغلو: جامعه جهانی در آزمون سوریه شکست خورده است

سوريه

وزیر خارجه ترکیه با بیان اینکه جامعه جهانی در آزمون بحران سوریه شکست خورده تاکید کرد: اگر جهان همچنان از حل بحران سوریه ناتوان باشد تاریخ این مساله را در سیاه‌ترین صفحات قرن 21 ثبت خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، احمد داوود اوغلو، وزیر خارجه ترکیه درمصاحبه با خبرگزاری آناتولی اعلام کرد اگر عجز و ناتوانی جامعه جهانی در حل و فصل بحران سوریه به همین شکل ادامه یابد تاریخ در آینده این مساله را در میان سیاهترین صفحات قرن 21 ثبت خواهد کرد.

وی افزود: متاسفانه تلاش‌ها برای حل بحران سوریه همگی شکست خورده و باید بگویم که بحران سوریه آزمونی بزرگ بود که جامعه جهانی در این آزمون شکست خورد.

وزیر خارجه ترکیه در ادامه اظهارات مداخله جویانه خود تاکید کرد: بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه همچنان می‌تواند در قدرت بماند چرا که ابرقدرت‌ها هرگز به وی اعلام نکردند که کجا و کی متوقف شود.

داوود اوغلو همچنین مدعی شد که نظام سوریه با گروه‌های تندرو برای از میان برداشتن مخالفان میانه‌رو همکاری می‌کند.

در خصوص کمک‌های انسانی ترکیه به ملت سوریه نیز اوغلو اعلام کرد که تاریخ این کمک‌ها را در صفحه‌ای طلایی نگارش خواهد کرد چرا که ترکیه همواره به مسئولیت‌های اخلاقی و سیاسی خود در این خصوص کمک کرده است.

این مسئول ترکیه‌ای در ادامه نسبت به از سرگیری مذاکرات صلح ژنو2 میان دولت و مخالفان سوریه در فضایی صلح آمیز‌تر ابراز امیدواری کرده و گفت: امیدوارم ملت سوریه به شرایط سیاسی که خواهان آن هستند و برایش صبوری کرده اند دست یابند.

انتهای پیام

کد N187485