آمریکا و اتحادیه اروپا برخی مقام های روسیه و اوکراین را در لیست تحریم قرار دادند

بحران92,آمریکا

تهران – ایرنا – امریکا و اتحادیه اروپا اعلام کردند که برخی از مقام های بلندپایه روسیه و اوکراین را تحریم کرده و دارایی های آنان را مسدود خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه،کاخ سفید اعلام کرد که آمریکا هفت نفر از مقام های بلندپایه روسیه را به دلیل دخالت این کشور در کریمه تحریم اقتصادی کرد.

ˈدیمیتری راگوزینˈ معاون نخست وزیر روسیه، چند نفر از اعضای ارشد مجلس دومای این کشور و مشاوران ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه در بین افراد مورد تحریم دیده می شوند.

همچنین به گزارش خبرگزاری رویترز، وزیر امور خارجه لیتوانی اعلام کرد که وزیران امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای تحریم 21 نفر از مقام های روسیه و اوکراین به توافق رسیده اند.

ˈلیناس لینکویچوسˈ وزیر امور خارجه لیتوانی اعلام کرد: شورای امور خارجی اتحادیه اروپا برای تحریم مسافرتی و مسدود شدن دارایی های 21 مقام اوکراین و روسیه توافق کردند.

این مقام های روسی و اوکراینی به دلیل نقش داشتن در اشغال کریمه و برگزاری همه پرسی که برای جدا شدن این منطقه از اوکراین و پیوستن آن به روسیه برگزار شد، مورد تحریم قرار خواهند گرفت.

وی همچنین افزود که در روز های آینده در نشست رهبران اتحادیه اروپا در بروکسل، اقدامات دیگری نیز اتخاد خواهد شد.

خبرگزاری فرانسه همچنین نوشت که انتظار می رود این لیست گسترش پیدا کرده و چهره های نزدیک به ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه را نیز شامل شود.

مترجمام/9242**5981
کد N187090