رییس شورای مارونی های لبنان: ایران ضامن ثبات و استقرار منطقه است

ودیع خازن,سفیر ایران

بیروت – ایرنا - رییس شورای مارونی های لبنان با تاکید بر نقش بارز جمهوری اسلامی ایران در منطقه گفت: ایران همواره به عنوان ضامن ثبات و استقرار منطقه از جمله لبنان بوده و راهبرد خود را در ثبات کشورهای منطقه تعریف کرده و دراین راستا از هیچ کوششی دریغ نکرده است.

به گزارش ایرنا، « ودیع خازن» روز دوشنبه دردیدار با « غضنفر رکن آبادی» سفیر ایران در بیروت، با ابراز امیدواری برای خاتمه یافتن بحران سوریه و برقراری ثبات در آن کشور افزود: بدون شک ثبات و استقرار سوریه نقش بسزایی در ثبات و استقرار لبنان دارد.

وی با اشاره به توطئه دشمنان برای مهاجرت مسیحیان مشرق زمین اظهار داشت: دشمنان تلاش دارند با ایجاد بحران در منطقه از جمله در لبنان باعث مهاجرت مسیحیان از این منطقه شوند.

رییس شورای مارونی های لبنان همچنین همزیستی مسالمت آمیز مسلمانان و مسیحیان در لبنان را نقطه تمایز این کشور دانست و تاکید کرد که مقاومت مردم لبنان در برابر رژیم غاصب صهیونیستی باعث شکست توطئه دشمنان شده است.

دو طرف در این دیدار که درمحل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت برگزار شد در خصوص تحولات منطقه و همکاری های دوجانبه گفت وگو و تبادل نظرکردند.

سفیر ایران در بیروت نیز در این دیداربر اصول ثابت جمهوری اسلامی ایران در حمایت از ثبات و استقرار لبنان و کشورهای منطقه تاکید کرد.

رکن آبادی گفت: مقاومت در برابر اشغالگری رژیم صهیونیستی از اهمیت بسزایی برخوردار بوده و حفظ ثبات و استقرار کشورهای منطقه در این راستا ضروری است.

خاورم ** 1324
کد N187082