بیش‌تر اسرائیلی‌ها به نژادپرستی در جامعه اسرائیل اذعان دارند

نتایج یک نظرسنجی در تل‌آویو نشان داد که 95 درصد اسرائیلی‌ها به وجود نژاد پرستی در جامعه اسرائیل اقرار دارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه اسرائیل الیوم، نتایج یک نظرسنجی در تل آویو نشان داد که بیش‌تر اسرائیلی‌ها به این مساله که حس نژادپرستی در جامعه اسرائیل حاکم است اذعان دارند.

براساس نتایج این نظر سنجی 97 درصد اسرائیلی‌ها معتقدند که مهاجران اتیوپیایی از مشکل نژاد پرستی در جامعه اسرائیل رنج می‌برند در حالی که 68 درصد از آن‌ها معتقدند که شهروندان فلسطینی که هویت اسرائیلی دارند از چنین مشکلی رنج می‌برند.

همچنین 8 / 41 درصد از اسرائیلی‌ها اعتقاد دارند که یهودی‌های تندرو با مشکل نژاد پرستی در جامعه اسرائیل مواجهند این در حالی است که 34 درصد آن‌ها بر این باورند که یهودیان شرقی و مهاجرانی که از کشورهای دیگر به اراضی اشغالی آمده‌اند نیز از نژاد پرستی رنج می‌برند.

علاوه بر این تنها 4 / 4 درصد از اسرائیلی‌ها معتقدند که اسرائیل علیه دیگر اقشار جامعه خود در اراضی اشغالی دست به اقدامات نژاد پرستانه نمی‌زند.

در این نظرسنجی همچنین مشخص شد که 4 / 58 درصد اسرائیلی‌ها وزارت آموزش و پرورش اسرائیل را مسئول مبارزه با اقدامات نژاد پرستانه می‌دانند در حالی که 5 / 21 درصد آن‌ها بر این باورند که نخست وزیر و دولت باید به چنین اقداماتی رسیدگی کنند.

انتهای پیام

کد N186848