عضو کمیسیون صنایع و معادن:

وضعیت معیشتی مردم مورد رضایت نیست

نماینده مردم تهران خواستار توجه دولت‌مردان به فقرا و افراد نیازمند در آستانه شب عید شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمد سلیمانی در تذکر شفاهی خود در جلسه علنی امروز(دوشنبه) مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت معیشتی مردم در آستانه شب عید مورد رضایت نیست.

وی از دولت‌مردان خواست تا به فریاد مردم با بنیه مالی ضعیف برسند، سپس افزود: بانک‌ها از دادن وام‌های خرد به مردم کوتاهی می‌کنند. باید به این وضعیت رسیدگی شود. نرخ سود بانکی افزایش یافته و برخی از بانک‌ها به آن دامن زده‌اند. این وضعیت باید کنترل شود.

نماینده مردم تهران اختصاص سبد کالا را ستود ولی شیوه اجرایی آن را آبروریزی توصیف کرد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خواستار اصلاح شیوه اجرای سبد دوم کالایی و سرعت بیشتر در ارائه آن به مردم شد.

سلیمانی دانشگاه آزاد را متعلق به نظام دانست و افزود: اموال این دانشگاه متعلق به مردم است. اموال این دانشگاه با پول مردم شکل گرفت و زمین‌های آن متعلق به بیت‌المال است اما گویا عده‌ای دندان تیز کرده و عنوان می‌کنند دانشگاه آزاد متعلق به آنان است. دولت نباید با این افراد همراه شود و کاری کند که توهم تامین نظر حامیان رئیس جمهور در انتخابات در اذهان ایجاد شود.

وی افزود: دانشگاه آزاد لقمه بزرگی است که نمی‌توان قورت داد. دانشگاه آزاد متعلق به هیات موسس نیست.

سلیمانی در تذکر به وزیر علوم گفت: مجدد تذکر می‌دهم، دست از تخریب شرایط مناسب علمی، فرهنگی و پژوهشی دانشگاه‌ها برداشته شده و نظامی حاکم شود که رشد علمی و نشاط پژوهشی را تداوم دهد.

نماینده مردم تهران با انتقاد به وزرای اطلاعات و امور خارجه گفت: به نظر می‌رسد در دیدارهای هیات‌های خارجی با فتنه‌گران وزرای اطلاعات و امور خارجه هیچ کاره‌اند و کاری از دست‌ آنان برنمی‌آید. از این رو سربازان گمنام وزارت اطلاعات به میدان بیایند و همچون گذشته از استقلال کشور دفاع کنند و اجازه ندهند ناپاکی و بی‌عرضه‌گی به استقلال کشور صدمه وارد کنند.

وی خواستار توجه موسسه حفظ آثار امام خمینی(ره) و یادگار ایشان نسبت به تحریف آثار بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران شد و افزود: موسسه باید توجه ویژه‌ای نسبت به انحراف در آثار امام کرده و دست منحرفان را قطع کند و مانع از این کار شوند.

انتهای پیام

کد N186693