نماینده خرم آباد در مجلس:

دولت به پرداخت سهم استان های محروم از یارانه تولید توجه داشته باشد

تذکر

تهران-ایرنا- نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی، خواستار توجه دولت به پرداخت سهم استان های محروم از 10هزار میلیارد تومان یارانه تولید شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «ایرج عبدی» روز دوشنبه در آخرین نشست علنی مجلس در سال 1392 گفت: طبق اصول 1، 2، 3، 28، 29، 48 قانون اساسی یکی از ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران اجرای عدالت است.

وی افزود: این در حالی است که بی توجهی مجالس و دولت ها باعث شده نرخ بیکاری در یک استان 1 درصد و در استان دیگر 50 درصد باشد.

وی، بیکاری، مهاجرت و بالا رفتن آمار طلاق در کشور را از تبعات این وضعیت در مناطق محروم عنوان کرد و از رییس جمهوری خواست نسبت به اختصاص سهیمه استان های محروم از 10 هزار میلیارد تومان یارانه تولید و 2 هزار میلیارد تومان مستمری افراد جویای کار توجه وی‍ژه داشته باشد.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس همچنین درباره عملکرد مدیر کل سازمان امور مالیاتی استان لرستان و و عملکرد بانک سپه در نحوه پرداخت تسهیلات به سیمان خرم آباد تذکر داد.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه از حُسن تدبیر وزیر آموزش و پرورش در ایجاد رضایت فرهنگیان استان لرستان تشکر کرد.

سیام.2021**1336
کد N186608