رهبر پیراهن قرمزهای تایلند نسبت به درگیری‌های آتی هشدار داد

رهبر پیراهن قرمزهای تایلند هشدار داد، "مبارزه بزرگی" پیش‌ رو است اما تمامی تاکتیک‌های جدید پیراهن قرمزهای حامی دولت صلح‌آمیز خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، جاتوپورن پرومپان، نماینده سابق پارلمان تایلند و تندرو آتش افروزی که در انتخابات گسترده سال 2010 میلادی این کشور به عنوان رهبر اصلی پیراهن قرمزها انتخاب شد تا هدایت این جنبش حامی دولت را به عهده بگیرد، در محاکمه کنونی مربوط به قیام سال 2010 میلادی با اتهامات تروریستی مواجه است.

وی گفت: مبارزه بزرگی پیش‌ رو است اما تمامی تاکتیک‌های جدید پیراهن قرمزها صلح‌آمیز است و ما باید درباره استراتژیمان صحبت کنیم. مبارزه آتی بسیار بزرگ خواهد بود اما با این حال استراتژی جدید بدون اسلحه خواهد بود.

بانکوک ماه‌هاست که با اعتراضات گسترده‌ای مواجه است که خواستار سرنگونی یینگلاک شیناواترا، نخست‌وزیر تایلند و جایگزینی "شورای غیرمنتخب مردمی" برای به دست گرفتن زمام امور کشور هستند.

زمینه این اعتراضات کشمکش طولانی مدت میان یک نهاد سلطنتی با حمایت ارتش و قوه قضاییه و خانواده میلیاردر یینگلاک است که از حمایت بسیاری در نیمه شمالی کشور برخوردار است.

معترضان، تاکسین شیناواترا، برادر بزرگتر یینگلاک را که در کودتای سال 2006 میلادی سرنگون شد، به هدایت دولت از خارج از کشور متهم می‌کنند. تاکسین برای اجتناب از زندانی شدن به اتهام فساد در خارج از کشور زندگی می‌کند.

انتهای پیام

کد N186312