مشرف نظامیان سابق پاکستان را هم به دادگاه می‌کشاند

سیاسی

دیکتاتور سابق پاکستان که به دلیل خیانت و وطن‌فروشی قرار است محاکمه شود، شکایتی را به یکی از دادگاه‌های ویژه ارائه داده و در آن افسران سابق خود را به عنوان همدستانش در اعلام حالت فوق‌العاده در سوم نوامبر سال 2007 میلادی معرفی کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری گالف نیوز، اگر این شکایت پذیرفته شود، تعدادی از غیرنظامیان و نیروهای مسلح عالی‌رتبه در این دادگاه خیانت و وطن‌فروشی متهم به همکاری می‌شوند.

در شکایت پرویز مشرف، رئیس جمهوری سابق پاکستان که اخیرا به دادگاه ویژه ارائه شده، آمده است که رهبر غیرنظامی و مقام‌های ارتش که وی را به اعلام حالت فوق‌العاده در سوم نوامبر سال 2007 میلادی تشویق کرده‌اند نیز باید به همراه وی دادگاهی شوند.

ژنرال مشرف گفت، وی پس از مشورت با نخست وزیر، فرمانداران تمامی چهار ایالت، رئیس کمیته ستاد مشترک ارتش، فرماندهان نیروهای مسلح، معاون فرمانده نیروهای مسلح و فرماندهان سپاه وقت، حالت فوق‌العاده را اعلام کرده است.

به گزارش روزنامه داون، ژنرال مشرف در این شکایت خود گفته است: بنابراین محضر عالی دادگاه باید اسامی ذکر شده در متن این شکایت را نیز به دادگاه احضار کرده و آن‌ها را نیز به عنوان همدستان دادگاهی کند. اگر این افراد از قلم بیفتند، این دادگاه اعتباری نخواهد داشت.

در این شکایت ادعا شده که اعلام حالت فوق‌العاده با موافقت شوکت عزیز، نخست‌وزیر، ژنرال خالد مقبول، فرماندار ایالت پنجاب، علی جان اوراکزای، فرماندار خیبر، جان محمد یوسف، فرماندار بلوچستان و عشرت العباد، فرماندار وقت ایالت سند صورت گرفته است.

در این شکایت ژنرال مشرف از ژنرال اشفق پرویز کیانی که در آن زمان معاون فرمانده ارتش بود نیز نام برده است. مشرف در شکایت‌نامه‌ خود، ژنرال طارق مجید که هشت اکتبر سال 2007 میلادی به عنوان رئیس ستاد مشترک ارتش سوگند یاد کرد و همچنین محمد افضل تحیر، فرمانده نیروی دریایی را نیز متهم به همدستی در این مساله کرده است.

انتهای پیام

کد N186226