ادامه تظاهرات حامیان اخوان المسلمین/ نخست وزیر مصر: با قدرت با تروریسم مقابله می‌کنیم

مصر

جمعی از دانشجویان حامی اخوان المسلمین با برگزاری تظاهرات در دانشگاه‌های مختلف مصر، ضمن محکوم کردن "کودتای نظامی" و اقدامات نیروهای امنیتی علیه تظاهرکنندگان، خواهان بازگشت "مشروعیت" شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، "ائتلاف ملی حمایت از مشروعیت" با برگزاری تظاهرات در استان "اسکندریه" واقع در شمال مصر ضمن محکوم کردن "کودتای نظامی" خواهان بازگشت "مشروعیت" شدند.

تظاهرکنندگان با سر دادن شعارهایی علیه عبدالفتاح السیسی، وزیر دفاع و محمد ابراهیم، وزیر کشور مصر، خواهان پاکسازی دستگاه قضایی مصر از "کودتاچیان" شدند.

تظاهرکنندگان همچنین تهدید کردند که به جنبش‌ها و تظاهرات خود در روزهای آتی ادامه می‌دهند.

همچنین جمعی از دانشجویان دانشگاه "الازهر" در اسکندریه با برگزاری تظاهرات و تشکیل زنجیره‌های انسانی تاکید کردند که تا زمان سرنگونی "دولت کودتا" و بازگشت "مشروعیت" به کشور به تظاهرات خود ادامه می‌دهند.

جنبش "دانشجویان علیه کودتا" در دانشگاه "6 اکتبر" و دانشگاه "دمنهور" در استان‌های "الجیزة" و "البحیرة" نیز با برگزاری تظاهرات مشابهی "کودتای نظامی" و اقدامات نیروهای امنیتی علیه تظاهرکنندگان را محکوم کردند.

جنبش "زنان علیه کودتا" نیز با تشکیل زنجیره‌ای انسانی در استان "پورت سعید"، "کودتای نظامی" و اقدامات نیروهای امنیتی در بازداشت زنان و دانشجویان دانشگاه‌ها را محکوم کردند.

از سوی دیگر، ابراهیم محلب، نخست‌وزیر مصر تاکید کرد: ما با تمامی تروریست‌ها و افرادی که بخواهند امنیت و صلح را در کشور از بین ببرند، به شدت مقابله خواهیم کرد.

انتهای پیام

کد N186049