انتقاد همه‌جانبه حسینیان از دولت

سیاسی

روح‌الله حسینیان در اظهاراتی خطاب به وزیر امور خارجه با گلایه از رفتارهای هیات خارجی در ایران گفت: وزارت خارجه بداند اینجا اوکراین نیست.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور امروز خود با بیان این که نگرانی‌های مختلفی در مجلس در ارتباط با رفتارهای دولت وجود دارد گفت: ما با مذاکرات مخالف نیستیم اما با مذاکراتی که به این شیوه انجام می‌شود مخالفیم آنچه که به دست آمده را با آنچه از دست رفته متوازن نمی‌دانیم.

وی ادامه داد: رییس جمهور و وزیر خارجه آمریکا همچنان ما را تهدید می‌کنند تحریم‌ها در اتحادیه اروپا تمدید شده است و سخنان توهین آمیز بان کی مون و رفتارهای هیات‌های غربی به خصوص خانم اشتون نشان می‌دهد که غربی‌ها از رفتار ما جری شد‌ه‌اند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهارات بان‌کی‌مون در محکومیت اعدام‌ها در ایران گفت: آقای بان کی مون این دست نشانده آمریکا چشمش به کشتار کودکان در سوریه و لبنان و کشتار مردم افغانستان بسته است و در برابر جمهوری اسلامی ایران گستاخی می‌کند.

حسینیان با نقل قولی از وزیر امور خارجه اوکراین در مورد دیدارهای هیات‌های غربی در ایران گفت: اگر وزیر امور خارجه اوکراین خرد داشت کشورش الان شاهد متلاشی شدن نبود.

این عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با گلایه شیوه مدیریت کشور گفت: اینکه در زمان مذاکرات صحبت از خزانه خالی و ناتوانی نظامی ایران شود با اصول مدیریت ساز و کار نیست. نمایندگان را به رای نیاوردن تهدید نکنید؛ کشور نیاز به مدیریت چالاک دارد.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به نگرانی‌های اقتصادی مجلس در مورد رفتارهای دولت گفت: آقای رییس جمهور در تبلیغات پیش از انتخابات مدعی می‌شد که ظرف 100 روز تحولات اساسی در اقتصاد ایجاد می‌شود البته هر کس که آگاه باشد می‌داند و انتظار تغییر اساسی ندارد ولی روند اقتصادی ما در مدت زمان گذشته نشان نمی‌دهد تغییر اتفاقی افتاده است؛ ما همچنان خودروهای غیرضروری، محصولات لوکس و آرایشی را بیش از گذشته وارد می‌کنیم و ارز کشور صرف این کالاها می‌شود. جمع‌آوری نقدینگی هرچند باعث کاهش تورم می‌شود رکود را افزایش می‌دهد و ما شاهد کاسته شدن از تولید هستیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت باید به جای جمع‌آوری نقدینگی آن را به سمت تولید هدایت کند؛ بیشتر کارخانه‌ها نیاز به نقدینگی دارند و این موضوع از نگرانی‌های ما است.

حسینیان با انتقاد توزیع سبد کالا در کشور گفت: متاسفانه کارمندان با حقوق بالا سبد کالا گرفتند کارمندان با حقوق پایین دریافت نکرده‌اند؛ توزیع کالا به دولت نشان داد که چقدر کار کردن مشکل است.

این عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در مورد نگرانی‌های فرهنگی نمایندگان گفت: سیاست فرهنگی دولت باعث نگرانی‌ها همه است رفتار در برابر جراید هتاک و ارزشی قابل قبول نیست؛ شکایت‌های واهی از جراید ارزشی صورت می‌گیرد و وزیر ارشاد از برخورد با جراید هتاک اظهار تاسف می‌کند و رییس جمهور می‌گوید که این جراید از دوستان دولت هستند. این رفتارها قابل قبول نیست. یارانه‌ها ناعادلانه توزیع می‌شود.

وی همچنین نسبت به آنچه که عزل نیروهای مذهبی از دانشگاه‌ها خوانده شد اظهار تاسف کرد و گفت: این رویه آموزش عالی کشور را متاثر خواهد کرد.

حسینیان در پایان از اعلام موضع آیت‌الله صادق لاریجانی تشکر کرد.

انتهای پیام

کد N186044