بالاگرفتن جنگ لفظی غرب و شرق؛ "روسیه می‌تواند آمریکا را به خاکستر تبدیل کند"

در حالیکه کاخ سفید به دلیل بحران کریمه روسیه را به تحریم تهدید می‌کند، یک روزنامه نگار روس روز یکشنبه نسبت به توانایی‌های اتمی مسکو، به آمریکا هشدار داد.

در حالیکه کاخ سفید به دلیل بحران کریمه روسیه را به تحریم تهدید می‌کند، یک روزنامه نگار روس روز یکشنبه نسبت به توانایی‌های اتمی مسکو، به آمریکا هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، دیمیتری کیسلیف، در یک برنامه تلویزیونی عنوان کرد: روسیه تنها کشوری است که می‌تواند واقعا آمریکا را به "خاکستر رادیو اکتیو" تبدیل کند.

کیسلیف در ماه دسامبر 2013 توسط ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به پست ریاست یک خبرگزاری تازه تاسیس برگزیده شد که وظیفه آن به تصویر کشیدن روسیه به بهترین شکل ممکن است.

در حالی که تنش‌ها میان شرق و غرب بر سر شبه جزیره کریمه بالا گرفته است، اظهارات او، جنگ تبلیغاتی را به مرحله‌ای جدید وارد کرده است.

پس از اینکه مردم کریمه در انتخابات روز یکشنبه به جدایی از اوکراین و پیوستن به فدراسیون روسیه رای دادند، تلویزیون دولتی روسیه تصاویری از جشن و پایکوبی روس‌های این شبه جزیره نشان داده و در عین حال مقام‌های جدید کی‌یف و غرب را به همکاری با افراطی‌ها برای حمله به روس‌ها در شرق اوکراین متهم می‌کنند. این در حالی است که کی‌یف و غرب خشونت‌های شرق اوکراین را از جانب نیروهای حامی روسیه می‌دانند.

کیسلیف از سوی دیگر مقامات اوکراین را در برقراری نظم ناتوان خواند. چنین اظهاراتی این نگرانی را به وجود آورده‌اند که روسیه ممکن است به شرق اوکراین نیز لشکرکشی کند.

شبه جزیره کریمه متعلق به روسیه بود اما نیکیتا خروشچف، سومین رهبر شوروی سابق آن را به اوکراین اعطا کرد.

انتهای پیام

کد N185659