تیموشنکو: غرب موضع سرسختانه علیه پوتین اتخاذ کند

نخست‌وزیر سابق اوکراین از قدرت‌های غربی خواست تا علیه رئیس‌جمهوری روسیه در بحران منطقه خودمختار کریمه موضعی سرسختانه اتخاذ کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، "یولیا تیموشنکو"، نخست‌وزیر سابق اوکراین به نشریه آلمانی اشپیگل گفت: این تلاش تهاجمی روسیه برای قدرت گیری در منطقه خودمختار کریمه نه تنها برای کشور اوکراین بلکه برای دیگر بخش‌های اروپای شرقی نیز خطر محسوب می‌شود. احتمالا ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه پس از الحاق منطقه خودمختار کریمه به حملاتش علیه کشور ما ادامه می‌دهد. من از تمامی رهبران دموکراتیک جهان می‌خواهم تا برای متوقف کردن این تهاجم از قوی‌ترین اقدامات استفاده کنند.

وی افزود: غرب نباید تحت هیچ شرایطی نتیجه همه‌پرسی کریمه برای جدایی از اوکراین و پیوستن به روسیه را بپذیرد. این مساله در تاریخ معاصر بی‌سابقه بوده و رویه روسیه در خصوص منطقه خودمختار کریمه از نظر بسیاری از کشورهای غربی غیرقابل قبول است.

تیموشنکو از زمانی که در ماه جاری میلادی وارد آلمان شده در یکی از بیمارستان‌های برلین تحت درمان است.

تیموشنکو 53 ساله پس از سه سال حبس به اتهام سوءاستفاده از قدرت در 23 فوریه سال جاری میلادی آزاد شد. وی همواره این اتهامات را رد کرده است.

اشپیگل در گزارشی عنوان کرد، تیموشنکو با متحدانش در کی‌یف ارتباط تلفنی دارد و اخیرا میخائیل خودروفسکی، غول نفتی روسیه و منتقد کرملین در بیمارستان به عیادت وی رفت.

انتهای پیام

کد N185594