آرین‌منش: سال 93 کارنامه مذاکرات هسته‌ای روشن می‌شود/امسال آرایش سیاسی کشور عوض شد

مذاكرات ايران و گروه 1 5,سال 92

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی درباره پیش‌بینی خود از شرایط سیاسی کشور در سال آتی گفت: سال 93 مقدمه حرکت گروه‌ها و جریان‌های سیاسی برای انتخابات سال 94 خواهد بود.

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی درباره پیش‌بینی خود از شرایط سیاسی کشور در سال آتی گفت: سال 93 مقدمه حرکت گروه‌ها و جریان‌های سیاسی برای انتخابات سال 94 خواهد بود.

جواد آرین‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه "در سال 93 جریان‌ها و گروه‌های سیاسی تحرکات خود را برای ورود به دو انتخابات بزرگ خبرگان و مجلس آینده آغاز خواهند کرد"، افزود: در عرصه بین‌الملل نیز وضعیت روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورهای غربی بویژه 1+5 روشن‌تر و شفاف‌تر خواهد شد و در صورتی که قرار باشد مذاکرات هسته‌ای به نتایج روشن و مثبت دست پیدا کند، سال 93 سال روشن شدن کارنامه این مذاکرات خواهد بود.

وی با بیان اینکه "مهم‌ترین تفاوت و ویژگی سال 92، نامگذاری و تحقق حماسه سیاسی بود"، تصریح کرد: همچنان که رهبر معظم انقلاب سال 92 را حماسه سیاسی و اقتصادی نامگذاری کردند، گرچه حماسه اقتصادی اتفاق نیفتاد اما حماسه سیاسی رخ داد و نماد و مصداق آن را در مشارکت سیاسی مردم در انتخابات پرشور ریاست‌جمهوری خرداد 92 شاهد بودیم.

این فعال سیاسی با اشاره به اینکه "حماسه سیاسی در انتخابات ریاست‌جمهوری خرداد 92 تجلی یافت"، افزود: در این انتخابات شاهد حضور همه گروه‌ها و آحاد مردم، سلایق و جریان‌های سیاسی بودیم و سال 92 همچنین شاهد بازگشت جریان‌های سیاسی که منزوی شده بودند به عرصه سیاسی کشور بودیم؛ از جمله شاهد بازگشت جریان اصلاح‌طلب و کارگزاران به عرصه سیاسی کشور به نحوی که هسته اولیه شکل‌گیری دولت یازدهم از این جریان‌ها شکل گرفت.

آرین‌منش یکی دیگر از ویژگی‌های سیاسی سال 92 را به هم خوردن آرایش سیاسی دو قطبی گذشته دانست و توضیح داد: در گذشته دو جریان اصلاح‌طلب و اصولگرا روبروی هم قرار داشتند اما در انتخابات سال 92 جریان اصولگرا به رقابت درون اصولگرایی پرداختند و با معرفی کاندیداهای متعدد، اصولگرایان به رقابت با خویش پرداختند که در نهایت جریان اعتدال پیروز انتخابات بود.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی همچنین یکی از مهمترین رخدادهای سال 92 را تدوین سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: در سال 92 شاهد اعلام آمادگی گسترده آحاد مردم، نهادها و قوای سه‌گانه برای تحقق اقتصاد مقامتی در جهت رسیدن به اقتصاد پایدار و استقلال اقتصادی بودیم.

انتهای پیام

کد N185584