سخنگوی پوتین: تحولات اوکراین تاثیری بر برنامه های رییس جمهوری نگذاشته است

بحران92,پوتین

مسکو- ایرنا- ˈدمیتری پسکوفˈ سخنگوی رییس جمهوری روسیه اعلام کرد که تحولات جاری داخل و پیرامون اوکراین تاثیری بر برنامه دیدارهای پوتین نگذاشته است.

به گزارش ایرنا به نقل از ایتارتاس، پسکوف روز یکشنبه در شهر ˈسیمفروپلˈ در منطقه خودمختار کریمه گفت: تحولات اوکراین همچنین بر برنامه دیدار مقام های عالی رتبه خارجی با پوتین تاثیری نداشته است.

سخنگوی پوتین افزود: برنامه های پیش بینی شده تاکنون تغییری نکرده است؛ همه چیز طبق برنامه پیش می رود.

وی گفت: با وجود اظهارات تند برخی مقام های کشورهای عضو هشت کشور صنعتی (جی 8)، رهبری ملی روسیه در سیاست های کشور تغییری نداده است. در واقع چنینی اظهاراتی هنوز دلیل کافی برای تغییرات نیست.

پسکوف افزود: این در حالی است که همکاری مسکو با این کشورها (اعضای غربی جی 8) به شیوه استاندارد بوده است.

روابط روسیه و غرب در هفته های اخیر بر سر تحولات اوکراین که به سرنگونی ویکتور یانوکوویچ رییس جمهوری این کشور و روی کار آمدن نیروهای سیاسی غربگرا منجر شد، به شدت متشنج شده است.

تنش در روابط شکننده مسکو با غرب به ویژه از زمان اعلام برنامه روس زبانان ساکن منطقه خودمختار کریمه اوکراین برای برگزاری همه پرسی ( در روز جاری) با هدف الحاق به خاک روسیه و حمایت مسکو از این روند به اوج خود رسیده است.

کشورهای غربی با محوریت آمریکا و اتحادیه اروپا اعلام کرده اند که همه پرسی در کریمه را به رسمیت نمی شناسند و در صورت اقدام مسکو به الحاق این منطقه به خاک روسیه، تحریم های یکجانبه علیه این کشور اعمال می کنند.

برخی از اعضای غربی هشت کشور صنعتی جهان موسوم به ˈجی 8ˈ نیز تهدید کرده اند که در واکنش به جدایی کریمه از اوکراین و الحاق آن به خاک روسیه، مسکو را از این گروه اخراج می کنند.

اروپام/518 ** 2023
کد N185255