کمیته انتخابات اعلام کرد:

مشارکت گسترده ساکنان کریمه در همه پرسی/ مشارکت اقلیت تاتار

آمریکا اروپا

رئیس کمیته انتخابات شبه جزیره کریمه میزان مشارکت در همه پرسی را تا ساعت دو بعد از ظهر به وقت محلی 54 درصد دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه روسیاالیوم، منابع وابسته به کمیته انتخابات در شبه جزیره کریمه اعلام کردند: میزان مشارکت در همه پرسی تا ساعت 2 بعد از ظهر به وقت محلی ساعت 4 به وقت مسکو54 درصد بوده است.

روسیاالیوم از اقبال گسترده مردم شبه جزیره کریمه به این همه پرسی خبر داد.

میخائیل مالشیف رئیس کمیته انتخابات شبه جزیره کریمه تاکید کرد: فرماندهان واحدهای ارتش اوکراین در شبه جزیره به پرسنل خود اجازه مشارکت در همه پرسی را با وجود تمایل این پرسنل نمی دهند و کمیته انتخابات دوازده شکایت تلفنی در این باره داشته است. امیدواریم که بتوانیم فرماندهان مذکور را قانع کنیم که اجازه مشارکت به نیروهای خود بدهند.

از سوی دیگر خبرنگار شبکه روسیاالیوم از استقبال گسترده ساکنان سواستوپل از همه پرسی خبر داد و افزود: برخی از شرکت کنندگان در همه پرسی اعلام کردند که 23 سال یعنی پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوری منتظر این لحظه بوده اند.

این در حالی است که ماتیوش بسکورسکی رئیس تیم ناظران اروپایی و از نمایندگان پارلمان لهستان اعلام کرد: اوضاع آرام است و ناظران ما تخلفی در روند همه پرسی مشاهده نکرده اند.

وی افزود: از زمان آغاز همه پرسی مشارکت گسترده بوده است و در مناطق تاتارنشین استقبال گسترده بوده است و این مهم است زیرا اقلیت تاتار در همه پرسی مشارکت می کند.