ارتش اوکراین در مرز با روسیه مستقر می شود

بحران۹۲,روسیه

مسکو - ایرنا- کانال تلویزیونی خبری ˈ24ˈ اوکراین روز یکشنبه در گزارشی اعلام کرد نیروهای نظامی و خودروهای زرهی این کشور به مناطق مرزی با روسیه منتقل می شوند.

به گزارش ایرنا در گزارش کانال تلویزیونی اوکراینی قطار حامل تانک نشان داده شد که به سمت مرز با روسیه حرکت می کند.

هر چند مکان دقیق تصاویر پخش شده از کانال تلویزیونی اوکراینی مشخص نبود اما در زیرنویس آن اعلام شد که تجهیزات جنگی اوکراین به سمت مرزهای روسیه منتقل می شوند.

در بخش دیگری از این گزارش تصویری قطار حامل تجهیزات جنگی در یکی از ایستگاه های راه آهن نشان داده می شد. در این بخش تانک ها و خودروهای زرهی روی کامیون های روباز مشاهده می شد.

در زیرنویس گزارش کانال تلویزیونی خبری اوکراینی اعلام می شد که ˈ نیروهای نظامی نیز به مرز با روسیه منتقل می شوند.ˈ

خبرگزاری ایتارتاس نیز در گزارشی به نقل از ساکنان محلی اوکراین اعلام کرد که قطار حامل تجهیزات جنگی و نیروهای نظامی اوکراین روز گذشته به ایستگاه راه آهن کوندراشوسکایا نوایا در 10 کیلومتری لوگانسک رسیده است.

در گزارش ایتارتاس ادعا شده است که ساکنان روستاهای محلی از تخلیه بار قطار حامل تجهیزات جنگی جلوگیری کرده اند.

بر اساس این گزارش معترضان با استفاده از یک موتور محرکه قطار را به کنار رانده و با بکارگیری موانع آهنی از حرکت دوباره آن ممانعت کرده اند.

در گزارش ایتارتاس آمده است: اغلب نظامیان حاضر در قطار نیز آرام ایستاده و در مقابل اقدامات غیرنظامیان مقاومتی نشان نداده اند.

این گزارش افزود: در یک نقطه از محل توقف قطار حامل تجهیزات جنگی اوکراین نیز درگیری رخ داده است و گروهی مجهز به تفنگ های خودکار تلاش کرده اند فرمانده خود را به اطاعت از دستورات و عقب راندن روستاییان و ادامه حرکت قطار وادار کنند.

گزارش حاکی است: در نهایت نظامیان عقب نشینی کرده اند و روستاییان محلی با ایجاد پست های دایره ای شکل دور قطار حامل تجهیزات جنگی از تخلیه آن جلوگیره کرده اند.

روابط روسیه و اوکراین در هفته های اخیر به دنبال فرار ویکتور یانکوویچ رییس جمهور اوکراین از کی یف و سر کار آمدن نیروهای مخالف وی به شدت متشنج شده است.

مسکو می گوید که نیروهای سیاسی غربگرای اوکراین به زور قدرت را غصب کرده اند و از این رو حکومت جدید را به رسمیت نمی شناسد.

اروپام/518 **1010
کد N185213