کمیسیون شوراها جداول انتخاباتی را اصلاح می‌کند

کمیسیون شوراها جداول تعداد نمایندگان و حوزه‌های انتخابیه مجلس را اصلاح می‌کند.

محمدجواد کولیوند، عضو هیات رییسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره جلسه عصر یک‌شنبه کمیسیون، گفت: طبق برنامه کمیسیون جلسه‌ای نداشت اما کمیسیون کارگروه حوزه‌ها جلسه خود را تشکیل داد.

وی در پاسخ به این سوال که چه موضوعاتی در دستور کار بود، گفت: اصلاح جداول انتخاباتی و حوزه‌های انتخابیه با حضور مسوولان وزارت کشور و مرکز پژوهش‌ها در جلسه عصر امروز کارگروه مورد بررسی قرار گرفت.

کولیوند ادامه داد: طبق تصمیمات کارگروه جدول‌های انتخابیه براساس جمعیت حوزه‌ها، تعداد شهرستان، تعداد بخش، بیکاری و بی‌سوادی یا همان درجه محرومیت حوزه‌ها و همچنین نسبت جمعیت حوزه به استان تعیین خواهد شد.

این عضو هیات رییسه کمیسیون شوراها اظهار کرد: جدولی در حال آماده شدن است که امروز حدود 70 درصد کار آن صورت گرفت. طبق این جدول تعداد نمایندگان و هم‌چنین حوزه‌های انتخابیه اصلاح خواهد شد. تعدادی از استان‌ها که قرار نیست نماینده‌ای به مجموعه نمایندگان‌شان اصلاح شوند، با اصلاح حوزه‌های انتخابیه روبه‌رو خواهند شد.

وی در مورد این که این طرح چه زمانی نهایی خواهد شد، گفت: پیش‌بینی ما این است که تا پایان فروردین جداول نهایی و در صحن کمیسیون بررسی شود تا در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گیرد.

انتهای پیام

کد N185185