دستور کار کمیسیون انرژی در سال نو

کمیسیون انرژی

تهران-ایرنا- عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی هدفمندی یارانه ها، قانون اصلاح الگوی مصرف و الزامات اجرایی شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی را نخستین دستور کار این کمیسیون بعد از تعطیلات سال نو اعلام کرد.

ˈموسی احمدیˈ عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با اشاره به جلسه امروز کمیسیون انرژی، گفت: در این جلسه نماینده شرکت پالایش و پخش فراورده های نفتی گزارش جامعی درباره صادرات گاز به عمان ارائه کرد.

وی بحث و تبادل نظر درباره جلسات این کمیسیون در سال آینده را از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه عنوان کرد و گفت: اعضای کمیسیون نظرات خود را درباره قانون هدفمندی یارانه ها اصلاح الگوی مصرف و سیاست های اقتصاد مقاومتی اظهار کردند.

به گفته این عضو کمیسیون انرژی، در این جلسه مقرر شد دومین دوشنبه سال جدید در مورد اجرای قانون هدفمندی یارانه ها و شیوه های اصلاح قیمت حامل های انرژی و تبادل نظر با دولت مورد بررسی قرار گیرد.

وی اضافه کرد: طرح جامع انرژی هم در کمیته تخصصی مربوطه در حال بررسی است و بنا شد این کمیته به صورت جامع این طرح را به صورت مشترک با دولت پیش ببرند و در اسرع وقت آن را تهیه کنند.

نماینده مردم کنگان در مجلس شورای اسلامی همچنین از برگزاری جلسات متمرکزی در کمیسیون انرژی برای تهیه اساسنامه شرکت ملی نفت خبر داد و گفت: امسال هر سه شنبه جلسات چند ساعته ای با حضور نمایندگان وزارت نفت، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و دستگاه های نظارتی تشکیل می شد.

وی با بیان اینکه پیش از این از طرف دولت عزمی برای ارائه اساسنامه شرکت ملی نفت وجود نداشت، گفت: رویکرد دولت جدید دراین باره مثبت است و نمایندگان وزارت نفت حضور جدی و متمرکزی در جلسات مربوطه به این اساسنامه دارند.

عضو کمیسیون انرژی خاطر نشان کرد: اساسنامه شرکت ملی نفت احتمالا در آینده نزدیک در کمیسیون انرژی مجلس مورد بررسی قرار می گیرد.

نماینده مردم کنگان در مجلس شورای اسلامی همچنین از بهبود وضعیت جایگاه های سی.ان.جی در سال آینده خبر داد و گفت: با تصویب بند ن تبصره 2 لایحه بودجه انتظار می رود مشکلات جایگاه های سی.ان.جی سال آینده مرتفع شود.

سیام(4)**2021**1535
کد N185168