معاون رئیس‌جمهور: بنزین و هتل در نوروز ۹۳ گران نمی‌شود/ مردم در روزهای نخست تعطیلات سفر نکنند

فارس نوشت:

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با بیان اینکه بنزین و هتل در نوروز ۹۳ گران نمی‌شود، گفت: مردم در روزهای نخست تعطیلات سفر نکنند.

مسعود سلطانی‌فر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در برخی شهرها هتل‌ها ۱۵ تا ۴۰ درصد تخفیف می‌دهند، اظهار داشت: هتل‌ها تمکین کرده‌اند که در تعطیلات نوروز، افزایش قیمت نداشته باشند.

وی افزود: مردم چند ماهی است که از بنزین با نرخ ارزان استفاده می‌کنند دولت طبق مصوبه‌ مربوط به یارانه‌ حامل‌های انرژی، باید ۳۸ درصد قیمت بنزین را افزایش می‌داد، ولی این اتفاق نیفتاد. براساس بودجه‌ سال ۹۳، باید قیمت بنزین از ابتدای سال افزایش می‌یافت که این اتفاق هم نمی‌افتد. بنابراین مردم در نوروز مانند سال‌های قبل از صدها لیتر بنزین با همان قیمت سابق می‌توانند استفاده کنند.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: دولت می‌توانست دو بار قیمت بنزین را افزایش دهد؛ اما به‌ خاطر رفاه حال مردم، این کار را نکرد.

سلطانی‌فر درباره توزیع سفر هم گفت: توزیع سفر، کاری دستوری نیست. این، یک مسئله‌ شخصی است و نمی‌توان به مردم تکلیف کرد ولی خواهش من از مردم این است که در روزهای نخست تعطیلات، برای رفتن به سفر تأمل کنند تا بخشی از بار ترافیکی سبک‌تر شود. در انتهای سفر نیز بازگشت را به روزهای آخر موکول نکنند تا ترافیک سنگین نشود.

سلطانی‌فر درباره شارژ سفرکارت‌ها نیز تصریح کرد: سفرکارت شارژ نمی‌شود.

وی درباره‌ نظارت‌ها در تعطیلات نوروزی گفت: در حال تکمیل نظارت‌ها هستیم و بازرسی‌ها نیز از مراکز خدماتی در حال انجام است.

 

45503

کد N185009