دمشق: به تعهدات خود در قبال امحای سلاح‌های شیمیایی پایبندیم

سیاسی

معاون وزیر خارجه سوریه تاکید کرد که دمشق علیرغم تمام مشکلات موجود، به اجرای تعهدات خود در خصوص امحای سلاح‌های شیمیایی پایبند است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، فیصل المقداد، معاون وزیر خارجه سوریه صبح امروز (سه شنبه) در دیدار با سیگرید کاگ، رئیس هیات مشترک سازمان ملل و سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در سوریه درباره پیشرفت‌های به دست آمده در روند امحای سلاح‌های شیمیایی سوریه و راه‌های ادامه همکاری‌های سازنده میان سوریه و سازمان ملل و سازمان منع سلاح‌های شیمیایی بحث و مذاکره کرد.

معاون وزیر خارج سوریه اعلام کرد که دمشق به تعهدات خود در خصوص امحای سلاح‌های شیمیایی پایبند است و این امر با وجود شرایط دشوار کنونی در کشور است.

وی با اشاره به تلاش‌های برخی از کشورها برای سیاسی کردن مساله سلاح‌های شیمیایی در سوریه عنوان داشت: این اقدامات از سوی برخی از کشورها در شرایطی صورت می‌گیرد که سوریه با هیات مشترک سازمان ملل و سازمان منع گسترش سلاح شیمیایی همکاری و هماهنگی کاملی دارد.

در همین راستا سیگرید کاگ از همکاری‌های دمشق و پیشرفت‌های حاصل شده در زمینه امحای سلاح‌های شیمیایی سوریه قدردانی و تاکید کرد: جامعه بین الملل قدردان پیشرفت‌هایی است که در این خصوص حاصل شده است.

انتهای پیام

کد N184885