مجلس تصویب کرد،

حبس تعزیری درجه شش برای متخلفان مالیاتی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجازات حبس تعزیری درجه شش را برای متخلفان مالیاتی تعیین کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نمایندگان مجلس در جریان بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم مقرر کردند در مواردی که مالیات مودی هنوز قطعی نشده یا مراحل اجرایی آن طی نشده و بیم تفریط مال یا اموال از طرف مودی به قصد فرار از پرداخت مالیات می‌رود، اداره امور مالیاتی باید با ارائه دلالیل کافی از هیات حل اختلاف مالیاتی قرار تامین مالیات را بخواهد و در صورتی که هیات صدور قرار را لازم تشخیص دهد ضمن تعیین مبلغ قرار مقتضی را صادر خواهد کرد.

همچنین اداره امور مالیاتی مکلف است معادل همان مبلغ از اموال و وجوه مودی که نزد وی یا اشخاص ثالث باشد را تامین کند و در غیر این صورت مودی و اشخاص ثالث پیش از ابلاغ اخطار کتبی امور مالیاتی حق نخواهند داشت اموال مورد تامین را از تصرف خود خارج کنند مگر اینکه معدل مبلغ مورد مطالبه را تامین دهند و در صورت تخلف علاوه بر پرداخت مطالبات مذکور مشمول مجازات حبس تعزیری درجه شش خواهند شد.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس همچنین بند 44 لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم را برای بررسی بیشتر به کمیسیون اقتصادی ارجاع کردند.

انتهای پیام

کد N184491