کلیچکو: سربازان اوکراینی در کریمه باقی می‌مانند/ خواهان جنگ نیستیم

سیاسی

ویتالی کلیچکو در مصاحبه‌ای اعلام کرد، سربازان اوکراینی مستقر در شبه جزیره کریمه صرف‌نظر از نتیجه همه پرسی الحاق این شبه جزیره به روسیه همچنان در پایگاه‌های خود در کریمه باقی خواهند ماند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، "ویتالی کلیچکو"، قهرمان بوکس سابق جهان که قصد دارد کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آتی اوکراین شود، در مصاحبه‌ای به مجله آلمانی "بیلد" که قرار است امروز (یکشنبه) منتشر شود، گفت: سربازان ما در آینده همچنان در پایگاه‌هایشان در شبه جزیره کریمه باقی خواهند ماند.

وی که سابق بر این از رهبران جریان معترض علیه دولت ویکتور یانوکوویچ، رئیس‌جمهوری مخلوع اوکراین بوده اضافه کرد: ما خواهان جنگ نیستیم. ما نمی‌خواهیم سربازان اوکراینی و روسی مجبور به درگیر شدن با یکدیگر شوند.

با این وجود وی تاکید کرد: باید علیه روسیه تحریم‌هایی اعمال شود تا پیامی آشکار به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه داده شود مبنی بر این که اقدام وی در نقض قوانین بین‌المللی در شبه جزیره کریمه بدون تبعات باقی نخواهد ماند.

این در حالیست که امروز قرار است حدود 5 / 1 میلیون رای دهنده واجد شرایط با شرکت در همه پرسی در شبه جزیره کریمه بین دو گیزنه پیوستن به روسیه و یا مستقل ماندن یکی را انتخاب کنند.

انتهای پیام

کد N184363