دبیرکل حزب موتلفه اسلامی: دولت سال آینده در حوزه اقتصاد گام‌ها را محکم بردارد

محمدنبي حبيبي,حزب موتلفه اسلامي,اقتصاد مقاومتی

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، گفت: دولت و مجلس در اولین فرصت باید در زمینه اصلاح بودجه 93 بر اساس اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اقدام کنند و دولت در حوزه اقتصاد در سال آینده باید گام‌ها را محکم بردارد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمدنبی حبیبی در پایان نشست دبیران حزب موتلفه، گفت که برای تطبیق بودجه با اقتصاد مقاومتی، اگر دولت پا پیش نهد «لایحه» نیاز است و اگر مجلس اقدام نماید «طرح» احتیاج است و باید دید کدامیک به این نیاز سریعتر پاسخ خواهند داد.

وی در ادامه با انتقاد از دیدارهای اخیر اشتون در تهران، افزود: دستور کار غرب توانمندسازی و مصونیت بخشی اهل فتنه است. قیام 9 دی پاسخ قاطع به اهل فتنه و بویژه سران آن بود. آنها امیدی در داخل ندارند و در نتیجه همه امید آنها به بیگانگان است. حمایت اوباما، اتحادیه اروپا و اخیراً دبیر کل سازمان ملل از اهل فتنه به قدری رسواست که یک نفرت عمومی در مردم پدید آمده است.

حبیبی ادامه داد: از این رسواتر نمی‌شود که اهل فتنه در داخل یک سفارت خارجی با اجانب ارتباط برقرار کنند و از آنها برای براندازی نظام استمداد بطلبند. آنچه برای ما سوال است، این است که چرا توضیح کافی از طرف دستگاه‌های ذیربط داده نمی‌شود؟ اکنون دستور کار غرب انسجام بخشیدن، توانمندسازی مصونیت بخشی و بالاخره تأمین کمک‌های مالی به مخالفان نظام است. آنها این کار را در پوشش دفاع از حقوق بشر انجام می‌دهند و ما نباید در این دام بیفتیم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به سالگرد شهادت صدها تن در بمباران شیمیایی حلبچه خاطرنشان کرد: خانم اشتون باید پاسخ دهد آن زمان که مردم ایران و عراق با بمب‌های شیمیایی اهدایی از برخی کشورهای اتحادیه اروپا به فجیع‌ترین شکل ممکن به شهادت می‌رسیدند، کجا بودند؟ خانم اشتون هنگامی که منافقین چند هزار نفر از مردم کوچه و بازار در این مملکت را به خاک و خون کشیدند و با بمب و گلوله ترور کردند، کجا بودند؟ این ننگ نیست که نماینده منافقین می‌رود در پارلمان اروپا علیه ملت ایران سخن می‌گوید و خانم اشتون هم از آن حمایت می‌کند و غرب وقیحانه نام سازمان منحوس آنان را از فهرست تروریست‌ها خارج می‌کند؟

وی ادامه داد: دبیرکل سازمان ملل به اعدام‌ها در ایران اعتراض می‌کند. اگر در ایران قاچاقچیان مواد مخدر را اعدام نکنیم اروپا زیر فشار دود افیون و مواد مخدر دفن می‌شود. کسانی که در ایران مرتکب قتل نفس شده‌اند و ده‌ها تن راکشته‌اند چگونه حکم قصاص را در مورد آنها انجام ندهیم؟ دبیرکل سازمان ملل باید به حقوق کشورها توجه کند که هر کشوری حق دارد که مطابق قوانین خویش مجرمان را توسط قوه قضائیه مجازات کند و این ربطی به اتحادیه اروپا و آمریکا ندارد.

این فعال سیاسی افزود: اظهارات بان‌کی‌مون و رفتار خانم اشتون نقض حاکمیت ملی و مداخله در امور داخلی کشورمان است. از رئیس‌جمهور می‌خواهیم که موضع‌گیری قاطع و طبق قوانین بین‌الملل داشته باشد. رئیس‌جمهور سوگند خورده است از استقلال کشور دفاع کند و جلوی مداخلات اجانب را بگیرد.

حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گفت: دولت بودجه سال 92 را در آذرماه همین سال به مجلس برد. سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در اسفند همین سال به روسای قوا ابلاغ شد. به نظر ما دولت باید اعداد و ارقام بودجه را بر اساس اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تصحیح کند.

وی افزود: اگر بگوییم این اعداد و ارقام منطبق بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است، حرف درستی نیست چون ابلاغ آن بعد از تصویب بودجه بوده است. اگر هم بگوییم این سیاست‌ها ربطی به اعداد و ارقام بودجه ندارد، این هم به وضوح روشن است که حرف درستی نیست. بنابراین دولت و مجلس در اولین فرصت باید در خصوص اصلاح بودجه 93 بر اساس اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اقدام کنند. اگر دولت پا پیش نهد «لایحه» نیاز است و اگر مجلس اقدام نماید «طرح» احتیاج است. باید دید کدامیک به این نیاز سریعتر پاسخ خواهند داد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین به مشکل گرانی در کشور اشاره کرد و ابراز عقیده کرد: مردمی که این روزها به بازار می‌روند تورم و گرانی را با پوست و گوشت و استخوان خود لمس می‌کنند. مسئولان دولتی همواره از مهار تورم خبر می‌دهند اما مردم آنچنان که باید آن را احساس نمی‌کنند.

وی با بیان این اعتقاد که "مردم از مسئولان گلایه دارند"، افزود: نظارت بر قیمت‌ها دقیق نیست. اگر با همین شیب وارد سال آینده و اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها بشویم بعید است دولت بتواند توفیقی در کنترل بازار داشته باشد. اکنون رکود در تولید، ملموس است. سال آینده با اجرای فاز دوم قانون هدفنمدی یارانه‌ها علاوه بر رکود، تورم هم خواهیم داشت و دولت باید در این مورد تدبیر کند. دولت در حوزه اقتصاد سال آینده گام‌ها را باید محکم بردارد.

حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد آخرین تحولات اوکراین و روسیه گفت: مسأله اوکراین موضوع مهمی است. اجماع دولت‌های قدرتمند را به هم ریخته است ما آن را در مذاکرات هسته‌ای حس می‌کنیم. دولت باید از این فرصت خوب استفاده کند. موضوع مداخله آمریکا و اروپا در اوکراین یک رسوایی است. آنها یک دولت قانونی را سرنگون کردند و نمی‌خواهند تبعات آن را بپذیرند، اولین نتیجه آن تجزیه اوکراین است که به نظر می‌رسد اجتناب‌ناپذیر است و مقصر اصلی آن دولت‌های غربی هستند که با دخالت در امور داخلی اوکراین کودتا کردند.

این فعال سیاسی در مورد سوریه نیز خاطرنشان کرد: یک سال دیگر گذشت، تروریست‌ها با حمایت غرب، کاری نتوانستند بکنند. در سوریه یک حکومت قانونی با رأی مردم سرکار است و غرب نمی‌تواند با بمب و موشک اهدایی به تروریست‌ها آن را سرنگون کند. ناکامی غرب و رژیم صهیونیستی به خوبی مشهود است.

حبیبی همچنین با گرامیداشت ایام فاطمیه گفت: به حول وقوه الهی یک انقلاب فاطمی در سراسر جهان اسلام برپاست و بزودی مستکبران به خاک مذلت خواهند افتاد.

وی با اشاره به در پیش بودن سالگرد وفات حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سیداحمد خمینی، اظهار کرد: حاج سیداحمد خمینی(ره) نماد واقعی و حقیقی تبعیت از ولایت فقیه است. او هم در زمان امام (ره) و هم در زمان مقام معظم رهبری پاسدار صادق حریم ولایت بود. خداوند او را با اجداد طاهرینش محشور فرماید.

حبیبی در مورد فعالیت حزب در سال 92 گفت: حزب با داشتن چشم‌انداز 15 ساله و خط‌مشی سه ساله‌ای که با تصویب کنگره حزب در حال اجرا دارد برنامه‌های سال 92 را در حد ظرفیت و مقدورات انجام داده است. تشکیل هفته‌ای یکبار جلسه شورای مرکزی، شورای معاونت‌های مرکز، شورای مدیران استانی و شهرستانی، موضع‌گیری هفتگی به طور منظم و تشکیل اجلاس دبیران استان‌ها و شهرستان‌ها قسمتی از افعال حزبی است که بحمدالله در سال 92 صورت گرفته است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: ما امیدواریم اصولاً موضوع گسترش و تعمیق تحزب در کشور در سال 93 مورد توجه بیشتر مردم و مسئولان باشد. در سال 92 تذکرات فراوانی راجع به برنامه و بودجه سال 93 به دولت و مجلس داده شد که متأسفانه به قسمت اصلی آن که اجرای ماده 53 قانون اساسی است توجه لازم مبذول نشد.

وی اضافه کرد: در سال 92 شاهد ارتحال مرحوم استاد عسگراولادی، مرحوم استاد پرورش و مرحوم حاج ابوالفضل حاجی حیدری و برخی از برادران و خواهران اثرگذار در استان‌های کشور بودیم که دعا می‌کنیم خداوند قادر متعال آنها را با ائمه اطهار علیهم‌السلام محشور فرماید.

حبیبی در پایان سخنان خود با تبریک آغاز سال 1393 برای مردم و مسئولان انقلاب اسلامی و کشور، آرزوی برخورداری از توفیقات الهی روزافزون کرد.

انتهای پیام

کد N184168