گره زدن سرنوشت هواپیمای مالزیایی به حادثه 11سپتامبر

هند,مالزی

دهلی نو - ایرنا - همزمان با قطع عملیات جستجوی نیروهای هندی برای یافتن هواپیمای گمشده مالزیایی روز یکشنبه ادعایی نیز مبنی بر ربوده شدن آن برای انجام عملیات انتحاری مطرح شده است.

به گزارش ایرنا، نیروهای هوایی و دریایی هند روز یکشنبه عملیات جستجو برای یافتن پروازشماره ام.اچ 370 گمشده مالزیایی را بنابه درخواست کوالالامپور متوقف کردند.

پرواز شرکت هواپیمایی مالزی یک هفته پیش با 239 نفر سرنشین در مسیر کوالالامپور به پکن مفقود شد و عملیات بین المللی از جمله با مشارکت هند تاکنون به جایی نرسیده است.

هند به طور رسمی از روز پنجشنبه گذشته و درپی درخواست مالزی عملیات جستجو درحوالی جزایر آندامان و نیکوبار در غرب خلیج بنگال را آغاز کرد.

منابع وزارت دفاع هند امروز گفتند که اکنون عملیات ردیابی درهر دوی این مناطق متوقف شده ولی ممکن است که مجددا از سرگرفته شود.

فرمانده ˈبابوˈ یک سخنگوی ستاد فرماندهی نیروی دریایی هند در شرق این کشور گفت که این وضعیت بیشتر یک مکث است. مقام های مالزیایی وضعیت را مجددا بررسی می کنند و آنان در مورد ضرورت تغییر منطقه جستجو تصمیم خواهند گرفت.

مقام های مالزیایی اکنون توجه خود را به سوی خلبان، خدمه و مسافران پرواز شماره ام.اچ 370 به منظور کسب اطلاعاتی در مورد علل ناپدیدی آن معطوف کرده اند.

به گفته منابع رسمی مالزی به نظر می رسد کسی این پرواز را بطور عمدی منحرف و ارتباط آن را با رادارهای زمین قطع کرده است .

روزنامه انگلیسی زبان ˈتایمز آو ایندیاˈ نیز طی گزارشی دراین خصوص نوشت: استروب تالبوت معاون وزیر خارجه آمریکا در دوره ریاست جمهوری بیل کلینتون در سایت اجتماعی تویتر نوشته که از نظر حجم سوخت و برد پرواز ام.اچ 370چنین بر می آید که عده ای این هواپیما از نوع بوئینگ 777 را به منظور انجام حمله ای مشابه حادثه 11سپتامبر، دریک شهر هند ربوده بودند.

این تازه ترین ادعایی است که در مورد وضعیت مرموز هواپیمای مسافربری مالزی مطرح شده است. تاکنون منابع رسمی هند در این مورد اظهارنظری نکرده اند.

آساق ** 2164 ** 275 **
کد N184055