تحلیل بذرپاش از عملکرد دولت یازدهم

بذرپاش

تهران - ایرنا - نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با ارایه ارزیابی خود از عملکرد دولت یازدهم، گفت: امنیتی ترین دولت تاریخ انقلاب را باید کم تحمل ترین دولت هم دانست زیرا افراد حاضر در دولت دارای سوابق طولانی امنیتی هستند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «مهرداد بذرپاش» در نطق میان دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس به بررسی عملکرد دولت در عرصه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، آموزشی و سیاست خارجی پرداخت.

وی افزود: در زمان معرفی کابینه خطر کم تحریکی کابینه را گوشزد کردیم و گفتیم که این مسیر دولت را از تحقق شعارهایش باز می دارد و دولت را تبدیل به دولتی کم تحرک و ناکارآمد می کند که به آن گوش داده نشد و الان می بینید وضع دولت در حوزه اجرا چگونه است.

این نماینده مجلس ادامه داد: ماجرای برف شمال و قطعی گاز در شهرها و سبد کالا تنها نمونه های کوچکی از قدرت اجرایی دولت در مهار مشکلات کشور است.

وی با بیان این که «هنوز هم دیر نشده است ، باید کاری کرد که دولت پویاتر و کارآمدتر باشد» اظهار داشت: دولت محترم با تقویت کابینه و وقت گذاشتن بیشتر و دقت کافی در امور به حل و فصل مشکلات کشور همت گمارد نه این که با دو قطبی سازی ارتجاعی و کاذب در حوزه فرهنگ، سعی در پوشش دادن و مخفی کردن ضعف های خود در حوزه اقتصادی، اجرایی و معیشت مردم داشته باشد.

بذرپاش تاکید کرد: ماجرای صحبت های گاه و بیگاه وزیر فرهنگ و بعضا خود رییس جمهور از این جنس است؛ القای اینکه مشکلات فرهنگی کشور از مسیر برخی اقدامات مانند فیس بوک و آزاد سازی ماهواره حل خواهد شد، اقداماتی که حتی سردمداران غرب مانند اوباما نیز به مخرب بودن برخی استفاده ها از آن اذعان دارند یا اظهار نظرهایی درباره این که هنرمند غیرارزشی نداریم، تصمیمات اباحه گرایانه در برخورد با محصولات فرهنگی از این جنس است.

وی در عین حال افزود: البته به نظر می رسد اکثر این مانورها با هدف ایجاد فضایی دو قطبی در جامعه به قطب آزادی و قطب محدودیت انجام می شود که بسیاری از ناکارآمدی های اقتصادی و اجرایی دولت در پس آن پنهان می شود.

نماینده مردم تهران در مجلس اظهار داشت: البته این امر از کسانی که خود را فرزند حوزه می دانند و کسی که متصل به بیت وارسته عالم جلیل القدر و انقلابی همچون آیت الله جنتی است، بعید است که از طریق بازی با دین مردم کسب محبوبیت کند.

بذرپاش ادامه داد: کاری که فکر می کنیم محبوبیت ظاهری دارد ولی در عمل چیزی جز خسران نخواهد داشت و ندارد چرا که در دوران اصلاحات از افراطی ترین روش ها برای دین زدایی و ترویج شل دینی در جامعه استفاده شد ولی انتخابات بعدی نه تنها باعث جذب ارای مردم نشد بلکه شکست های پیاپی را برای ایشان در پی داشت.

بذرپاش گفت: باید دید تقی زاده این دولت کیست. البته مشخص است و زمان همه چیز را مشخص تر خواهد کرد؛ اگر تقی زاده توانست منویات شل دینی و بعضا بی دینی خود را به جامعه ایرانی تحمیل کند، دیگران نیز خواهند توانست.

نماینده تهران در مجلس در ادامه درباره دانشگاه آزاد اسلامی نیز اظهار داشت: دانشگاه آزاد یک دانشگاه ملی و متعلق به اموال بیت المال است و باید مدیریت آن از دست یک فرد خارج شود. این چه نگاهی است که آن را متعلق به یک خاندان بدانیم.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: آیا مردم شریف که با خون دل شهریه برای تحصیل فرزندانشان پرداخت نموده اند می پذیرند که چندصدهزار میلیارد تومان سرمایه که از امکانات عمومی و بیت المال و منابع پرداختی توسط دانشجویان این مرز و بوم و حمایت نظام ایجاد شده، متعلق به یک خاندان باشد و آن را ملک وی بدانیم.

بذرپاش خطاب به رییس جمهوری گفت: توقع ملت این است که دانشگاه آزاد را به ملت بازگردانید و از دست یک خاندان خاص خارج کنید. صحبت از چند صد هزار میلیارد تومان سرمایه یک ملت است؛ نکند رو در بایستی شما با آقای هاشمی شما را از این مهم باز دارد.

خبر در دست تکمیل است

سیام**2025 ** 1418
کد N183925