نماینده بجنورد:

دولت را کمک می‌کنیم اما انتقاد منصفانه نیز موثر است

یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه دولت را کمک می‌کنیم، گفت: انتقاد منصفانه به دولت را موثر می‌دانیم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، قاسم جعفری در نطق میان دستور امروز مجلس شورای اسلامی گفت: همه گرفتاری‌های ما از سبک زندگی غیراسلامی و نبود سبک زندگی اجتماعی ماست.

وی وظیفه فرهیختگان حوزه و دانشگاه و متولیان فرهنگی کشور برای رفع دغدغه‌های رهبری و خبرگان در حوزه فرهنگ عمومی را سنگین توصیف کرد و گفت: تشکیل فرهنگ شورای قرآنی و اختصاص بودجه به آن و تسریع در تصویب قانون خانواده ضروری است.

نماینده مردم بجنورد تحقق اقتصاد مقاومتی را ریشه در تغییر نگاه به فرهنگ و اقتصاد کشور دانست و افزود: در قانون هدفمندسازی یارانه‌ها بر کاهش مصرف انرژی تاکید شده است ولی سیاست دولت تا این لحظه نامشخص است.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خواستار توجه ویژه به پیش‌دبستانی در مناطق محروم شد و افزود: مبارزه جدی با فساد را خواستارم. شورای عالی فضای مجازی وظیفه سنگینی در این زمینه بر عهده دارد.

وی ادامه داد: اتخاذ شیوه‌های علمی در پرداخت‌ها به جای توزیع سبد کالا باید ملاک قرار گیرد.

جعفری با انتقاد به عضویت برخی از وزرای کابینه در فیس‌بوک، گفت: باید به این سوال پاسخ داده شود که چرا برخی وزرا به توییتر و فیس‌بوک پناهنده می‌شوند. ما از آمریکا و غرب به خدا پناه می‌بریم.

نماینده مردم بجنورد در مجلس خواستار اجرایی شدن مصوبات سفر رهبری و دولت قبل شد.

وی با اشاره به نیازهای حوزه انتخابیه‌اش، گفت: احداث مجتمع آبرسانی روستایی، مجتمع آبرسانی به برخی روستاها و دهستان‌های استان، بهینه‌سازی راه‌های روستایی، تاسیس تسهیلات تکمیلی، ارشد و دکترا از نیازهای ضروری استان است.

انتهای پیام

کد N183884