در گفتگو با مهر مطرح شد؛

طرح استیضاح فانی، فرجی دانا و نعمت زاده آماده است/لاریجانی مخالف طرح سوال از ظریف در صحن علنی مجلس

مجلس

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی از آماده شدن طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش، وزیر علوم و  وزیر صنعت، معدن و تجارت برای جمع آوری امضاء و ارائه به هیأت رئیسه خبر داد.

شکرخدا موسوی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر، از تهیه و تدوین طرح استیضاح سه وزیر دولت یازدهم خبر داد.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: تعدادی از اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در حال تدوین طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش، وزیر علوم و وزیر صنعت، معدن و تجارت هستند.

وی ادامه داد: دلایل استیضاح به صورت متقن و دقیق نوشته شده و آماده جمع آوری امضاء و ارائه به هیأت رئیسه است.

وی با بیان اینکه تعداد زیادی از نمایندگان آماده امضای این سه طرح استیضاح هستند گفت: فانی و فرجی دانا به دلیل انتصاباتشان و نعمت زاده به دلیل برخی اقدامات مدیریتی و حضور آقازاده ها در وزارتخانه مورد انتقاد نمایندگان هستند.

وی با اشاره به سوالات زیاد نمایندگان از وزیر امور خارجه گفت: سوالات زیادی از ظریف در کمیسیون امنیت ملی مطرح است که حتی وزیر امور خارجه به آنها پاسخ نداده و این سوالات آماده ورود به صحن هستند.

موسوی تصریح کرد: انتقاد نمایندگان نسبت به اظهارات ظریف درخصوص دروغ هلوکاست، به رسمیت شناختن ضمنی رژیم صهیونیستی و دیدارهای مقامات اروپایی با محکومان فتنه از جمله این سوال هاست.

وی تأکید کرد: به نظر می رسد لاریجانی ریاست مجلس شورای اسلامی موافق نیست فعلا سوالی از وزیر امور خارجه در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی مطرح شود.