هلاکت فرد شماره دو گروه "القاعده در مغرب اسلامی"

الجزاير

یک منبع امنیتی مسئول در الجزایر اعلام کرد که فرد شماره دو گروه "القاعده در مغرب اسلامی" توسط ارتش الجزایر به هلاکت رسید.

یک منبع امنیتی مسئول در الجزایر اعلام کرد که فرد شماره دو گروه "القاعده در مغرب اسلامی" توسط ارتش الجزایر به هلاکت رسید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این منبع امنیتی در مصاحبه با پایگاه خبری الشروق آنلاین، تصریح کرد: ابولقمان، مرد شماره دو گروه "القاعده در مغرب اسلامی" در حالی که قصد داشت از طریق مرزهای تونس و الجزایر وارد الجزایر شود، از سوی ارتش این کشور به هلاکت رسید.

این منبع خاطرنشان کرد: با هماهنگی میان ارتش الجزایر و نهادهای امنیتی، خطرناک‌ترین تروریست به نام ابولقمان کشته شد.

ارتش الجزایر پیشتر در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که هفت تروریست را در منطقه "الخنیق" در فاصله 40 کیلومتری جنوب ولایت "تبسه" به هلاکت رسانده است.

ارتش الجزایر همچنین تاکید کرد که در میان تروریست‌های کشته شده شخصی خطرناک به نام ابولقمان وجود دارد و در جریان این عملیات هفت سلاح کلاشینکف،‌ دو خودرو و 3500 گلوله و وسایل ارتباطی کشف و ضبط شده است.

در این بیانیه ارتش الجزایر آمده است: این عملیات پس از آن صورت گرفت که اطلاعاتی مبنی بر اقدامات مشکوک یک گروه تروریستی به دست ارتش رسید و پس از آن، این گروه تحت نظارت قرار گرفته و سپس اعضای آن محاصره شدند و ارتش الجزایر آن‌ها را به هلاکت رساند.

انتهای پیام

کد N183524