صابری: سال 92 سالی مهم بود/تحقق حماسه اقتصادی در سال 93 پیگیری شود

انتخابات رياست جمهوري,سال 92

نماینده مردم آزادشهر در مجلس، سال 92 را یک سال مهم برای تحقق شعار حماسه سیاسی عنوان کرد و افزود: آنچه به عنوان وجه دیگر این سال برای حماسه اقتصادی بود، تحقق نیافته است که امیدواریم در سال 93 عملیاتی و اجرایی شود.

نماینده مردم آزادشهر در مجلس، سال 92 را یک سال مهم برای تحقق شعار حماسه سیاسی عنوان کرد و افزود: آنچه به عنوان وجه دیگر این سال برای حماسه اقتصادی بود، تحقق نیافته است که امیدواریم در سال 93 عملیاتی و اجرایی شود.

رضا صابری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سال 92 را سال ویژه‌ای از جنبه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و ... عنوان کرد و افزود: در سال 92 دولتی که روی کار بود بعد از هشت سال دوره کاری خود را به اتمام رساند و تلاش داشت بتواند مجموعه آن چه را به عنوان هدف کاری‌اش انتخاب کرده است، به سرانجام برساند.

وی ادامه داد: در عین حال در این دوران مجموعه جریانات سیاسی خود را آماده می‌کردند برای اینکه در یک رقابت سیاسی ویژه یعنی انتخابات ریاست جمهوری در سال 92 وارد شوند.

نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس با بیان اینکه "سال 92 یک سال بسیار مهم برای تحقق شعار حماسه سیاسی چه در انتخابات و چه در راهپیمایی‌های مردم در مناسبت‌های مختلف بود"، گفت: سال 92 به عنوان سال حماسه سیاسی یک سال با افتخار برای تحقق این شعار بود.

صابری با اشاره به اینکه "یک وجه اساسی سال 92 حماسه اقتصادی بود"، افزود: اکنون به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم کار ارزشمندی در خصوص حماسه اقتصادی انجام نشده است. البته دولت جدید با تمرکز در عرصه سیاست خارجی عمدتا انرژی خود را در این بخش سرمایه‌گذاری کرد که نهایتا منجر شد به اینکه رهبری سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را ابلاغ کنند.

صابری تصریح کرد: ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی می‌تواند زیربنای اساسی حماسه اقتصادی باشد به همین خاطر می‌توان گفت که یک انتظار اساسی سال 92 که همان حماسه اقتصادی است، باقی ماند تا اینکه در سال 93 سنگ بنای اجرایی کردن آن فراهم شود.

نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس در ادامه افزود: فکر می‌کنم مجلس باید در این زمینه به دولت کمک کرده و انتظارات قانون‌گذاری توسط دولت را تامین کند؛ البته آن طور هم که مجلس نشان می‌دهد، تمام بخش‌های آن درگیر این مساله هستند اما نهایتا اینکه اقتصاد مقاومتی هنوز در همه مجموعه‌ها خوب اتفاق نیفتاده که امیدواریم این کار انجام شود.

انتهای پیام

کد N183317