ظریف در دیدار وزیر خارجه تاجیکستان:

برای گسترش همکاری‌های ایران و تاجیکستان سقفی وجود ندارد

سیاسی

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان امشب (شنبه) در دیدار با سراج‌الدین اصل‌اف وزیر خارجه تاجیکستان آخرین روند روابط و مناسبات دو کشور را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با تبریک فرا رسیدن ایام نوروز و با اشاره به اشتراکات گسترده فرهنگی، بر همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و همچنین علاقه ایران به گسترش روابط مستحکم و برادرانه با ملت و دولت تاجیکستان تاکید کرد.

وی همچنین با اشاره به آمادگی ایران برای همکاری با تاجیکستان در حوزه‌های امنیتی، مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی به عنوان تهدید مشترک بین دو کشور، اعلام کرد: هیچ سقفی برای گسترش همکاری‌ها میان ایران و تاجیکستان وجود ندارد.

سراج‌الدین اصل‌اف نیز با ابلاغ سلام‌های گرم و صمیمی رییس جمهوری و مردم تاجیکستان به مردم کشورمان و تبریک متقابل برای فرا رسیدن نوروز، موفقیت‌های دیپلماتیک ایران در توافق مقدماتی با گروه 1+5 را تبریک گفت و بر حق ایران برای بهره‌برداری صلح‌آمیز از انرژی هسته‌یی تاکید کرد.

وی تبادل منظم هیات‌های عالی‌رتبه بین دو کشور را نشانگر عزم موجود در تحکیم روابط دانست و گفت: ایران از مهم‌ترین شرکای تجاری تاجیکستان است.

به گزارش ایسنا، وزرای خارجه دو کشور، علاوه بر موضوعات دوجانبه، درباره روند تحولات در منطقه آسیای میانه و افغانستان تبادل نظر کردند.

انتهای پیام

کد N183086