المیادین :بارزانی، بطور تلویحی بغداد را تهدید کرد

کردستان,عراق

تهران - ایرنا - مسعود بارزانی رییس اقلیم کردستان عراق بطور تلویحی دولت نوری مالکی را تهدید کرده و مدعی شد : کردستان می تواند نفت صادراتی عراق به خارج را متوقف و از گزینه آبهای جاری به عنوان اهرم فشار علیه بغداد استفاده کند.

به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه المیادین ، بارزانی افزود : ارتش عراق نمی تواند مانع از حملات داعش شود و از ثبات کشور حمایت کند و ما می توانیم با چنین ارتشی رو در رو شویم .

بارزانی همچنین در نشست با نمایندگان کرد پارلمان عراق مدعی شد که کردستان از نظر نظامی و اقتصادی از بغداد قوی تر است و می تواند به شدت دولت عراق را تحت فشار قرار دهد.

شرکت کنندگان در این نشست تاکید کردند که اگر دولت عراق مفاد بودجه را که به ضرر کردستان است، تصحیح نکند ، نمایندگان کرد در جلسات مجلس نمایندگان شرکت نخواهند کرد.

بغداد تشکیلات خودگردان کردستان عراق را وادار کرد تا روزانه 400 هزار بشکه نفت صادر کند و در عوض باقی ماندن سهمیه کردستان از بودجه کل کشور به میزان 17 درصد، پرداخت هزینه های شرکت های نفتی بیگانه را که با آنها به توافق رسیده، خود برعهده بگیرد.

نمایندگان کرد پس از نشست با مسعود بارزانی اعلام کردند، جلسات پارلمان عراق در مورد بودجه سال 2014 را تا زمان تصحیح آن تحریم خواهند کرد .

خاورم ** 1487 ** 1917
کد N183051