پدر شهید کاوه درگذشت

سیاسی

حاج محمد کاوه پدر سردار شهید محمود کاوه از فرماندهان دوران دفاع مقدس بعداظهر امروز دار فانی را وداع گفت.

به گزارش خبرآنلاین،پدر شهید کاوه در دوران طاغوت برای مبارزات علیه رژیم شاه با چهره هایی مانند شهید هاشمی نژاد و حضرت آیت ا... خامنه ای ارتباطات نزدیکی داشت.


مراسم تشییع پیکر مرحوم محمد کاوره فردا از ساعت 8:30 صبح از مسجد جامع شهر قائن انجام می شود و پس از آن به سمت مشهد برای تدفین فرستاده خواهد شد.
پدر شهید کاوره روز دوشنبه در مشهد تشییع و تدفین خواهد شد.

شهید محمود کاوه از فرماندهان سپاه پاسداران ایران بود. وی در بدو تشکیل سپاه به عضویت سپاه مشهد درآمد و در ۲۲ سالگی به فرماندهی تیپ ۱۵۵ ویژه شهدا در غرب کشور که بعدها به لشکر ارتقا یفات منصوب شد. وی در شهریور ماه ۱۳۶۵ ودر حین عملیات کربلای۲ به شهادت رسید.

شهید کاوه یکی از مبارزان دوران انقلاب اسلامی در مشهد بود. حضرت آیت الله خامنه ای پس از شهادت کاوه در توصیف او گفته بودند«محمود شاگرد ما بود اما حالا استاد ما شده است.»
مقام معظم رهبری، سال 78 در جمع بسیجیان شهید کاوه را «یکى از سرداران عزیز، مؤمن، معصوم و جان بر کف این مجموعه خدمتگزار و پرشور» خوانده بودند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سال 88 نیز در جمع مردم سنندج با اشاره به قدردانی مردم کردستان از شهیدان بزرگی همچون کاوه بروجردی، کاظمی و دیگر سرداران شهید یادآور شده بودند:«جوانان رزمنده ای که به این دیار می آمدند نیز محبت مردم کردستان را فراموش نمی کنند.»

/212 27

 

کد N182987