اولین اجلاس کمیته مشترک سیاسی ایران و قطر برگزار شد

ایران و قطر

تهران- ایرنا- اولین اجلاس کمیته مشترک سیاسی جمهوری اسلامی ایران و دولت قطر برای گسترش و تحکیم همکاری های فیمابین و به منظور ساماندهی به همکاری ها در تمامی زمینه های سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی و امنیتی امروز (شنبه) در تهران برگزار شد.

به گزارش ایرنا از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت خارجه، محمد بن عبدالله الرمیحی معاون امور خارجی وزیر خارجه دولت قطر در راس هیاتی بدین منظور به تهران سفر کرده است.

در اولین اجلاس کمیته سیاسی دو کشور که حسین امیر عبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و محمد بن عبدالله الرمیحی معاون وزیر خارجه دولت قطر ریاست هیات های دو کشور را بر عهده داشتند، طرفین ضمن بررسی روند مناسبات دو جانبه، راههای تقویت روابط فی مابین را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

همچنین طرفین آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی را بررسی کرده و بر ضرورت یافتن راه حل سیاسی برای حل بحرانها در منطقه بویژه در سوریه تاکید کردند.

بر اساس یکی از توافقات فیمابین، برگزاری نشست های مشترک کمیته سیاسی به صورت متناوب در هر دو کشور و هر سه ماه یکبار انجام خواهد گرفت. در ضمن کمیسیون عالی مشترک دو کشور نیز در سطح وزرای امور خارجه طی سه ماه آینده در تهران برگزار خواهد شد.

در این اجلاس رویدادهای منطقه ای و بین المللی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و طرفین بر اهمیت حفظ و برقراری ثبات و امنیت پایدار در منطقه و ضرورت همکاری مشترک بین کشورهای منطقه و تحقق آن از طریق تفاهم و گفت و گوی مستقیم به منظور ایجاد فضای اعتماد، صلح و دوستی تاکید کردند .

سیام(1)9254**1449
کد N182979