با افزایش فرار تروریست های تکفیری

لبنان در مرزهای شمالی با سوریه تدابیر ویژه امنیتی برقرار کرد

سوریه,عکار

بیروت - ایرنا - با افزایش فرار تروریست های تکفیری و تلاش آنها برای ورود به خاک لبنان،ارتش و نیروهای امنیتی این کشور در طرحی مشترک تدابیر ویژه امنیتی در مرزهای شمالی با سوریه برقرار کرده اند.

به گزارش روز شنبه ایرنا، با پیشروی سریع و گسترده ارتش سوریه و قرار گرفتن شهر یبرود آخرین و مهمترین اردوگاه گروه های تروریستی تکفیری در منطقه القلمون درآستانه آزادی کامل، فرار تروریست های تکفیری افزایش یافته و برخی از آنها درصدد ورود به خاک لبنان هستند.

گروه تروریستی تکفیری « جبهه النصره» با ایجاد پست و بازرسی در چهار راه الفلیطه و رنکوس تلاش دارد که مانع فرار عناصر مسلح شود و حتی آنها را در صورت فرار اعدام می کند.

براساس این گزارش ، تدابیر شدید و ویژه امنیتی نظامی لبنان از منطقه مرزی العریضه تا منطقه وادی خالد در امتداد کرانه لبنانی رودخانه « النهر الکبیر» ادامه دارد.

نیروهای امنیتی و ارتش لبنان همه معابر و گذرگاه های قانونی و غیرقانونی را که امکان ورود عناصر تروریستی تکفیری به خاک لبنان از آنها وجود دارد، تحت کنترل شدید قرار داده اند.

پل تاریخی باستانی «حکر الضاهری» از جمله گذرگاه هایی است که کنترل ورود و خروج آن را نیروهای امنیتی و ارتشی لبنان برعهده گرفته اند.

این پل که بر روی رودخانه « النهر الکبیر» قرار دارد،خاک لبنان و سوریه را به یکدیگر مرتبط می کند و به معبری اصلی برای تروریست های تکفیری تبدیل شده است.

نیروهای امنیتی ارتش لبنان همچنین در«عکار» شهر شمالی این کشور پست های متعدد ایست و بازرسی ایجاد کرده و گشتی های ارتش نیز در روستاهای دشت عکار فعال شده اند.

درهمین حال خبرگزاری ملی لبنان گزارش داد که نیروهای امنیتی و ارتش لبنان موفق شده اند یک خودرو حامل مقدار زیادی مهمات و بمب آماده انفجار را در یک پست ایست و بازرسی منطقه عکار کشف و متوقف کنند.

ارتش راه های منطقه را بسته و کارشناسان بمب به منطقه اعزام شده اند تا آن را خنثی کنند

راننده خودرو بازداشت و نیروهای امنیتی لبنان در حال بازجویی از او هستند.

خاورم **1324
کد N182919