نماینده مانه و سملقان:

امر به معروف و نهی منکر از مسوولان یکی از مصادیق قانون اساسی است

نماینده مردم مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: طبق اصل 8 قانون اساسی که به امرمعروف و نهی از منکر از اصول قانون اساسی امروز امر به معروف و نهی از منکر کردن دولت مردان مصداق بارز این قضیه در ابعاد مختلف است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان (ایسنا)، جعفری طی تذکر شفاهی خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی خطاب به رییس جمهور خاطرنشان کرد: از جمله موضوعات مهم کشور که رهبری نیز در مورد آن دغدغه‌هایی را داشتند، ابعاد فرهنگی است که پس از اعلام دغدغه های جدی رهبری و خبرگان رهبری در حوزه فرهنگ وزیر ارشاد اعلام کرد در جهت این دغدغه ها حرکت می‌کنیم اما رئیس جمهورگفتند ما متولی فرهنگ به تمام معنا نیستیم بلکه گروه های مختلف دیگری هم هستند.

وی افزود: این نوع پاسخگویی و خلع مسئولیت کردن از وزارت ارشاد از ساحت رئیس جمهور پذیرفتنی نیست و ایشان همان طور که بارها به صراحت مطرح کرده بودند باید می‌گفتند به شدت پیگیری می کنیم اما نهادهای دیگری هم هستند که باید کمک کنند.

وی در تذکر دیگری خطاب به وزیر امور خارجه گفت: دستگاه دیپلماسی باید بداند که غربی‌ها تصمیم دارند در جبهه‌های مختلفی ما را مشغول کنند از این رو باید با زیرکی و کیاست مومنانه وارد میدان شوند و مجلس هم قطعا در این راستا حمایت می‌کند.

جعفری تصریح کرد: یکی از مسائل جدی که باید به تیم مذاکره کننده و وزارت خارجه متذکر شد این است که اگر ما دولت دهم را مدام ملامت می‌کردیم که موضع گیری آنها باعث شده علیه ما قطع نامه‌های مختلف صادر کنند امروز این زبان نرم چه نتیجه‌ای داده است؟

نماینده مردم مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی افزود: حافظه ما خیلی یاری نمی‌کند که در حد دبیرکل وارد میدان شده باشند و دبیرکل از این خوش رفتاری و زبان نرم دستگاه دیپلماسی و وزارت خارجه سوء استفاده کند و در امور داخلی ما چنان دخالت کند؛ همان گونه که خود شما هم اعلام کردید حمایت از قاچاقچیان را به عنوان حقوق بشر در مقابل ضد حقوق بشر حرکت کردن ملت ایران قلمداد بکنند.

انتهای پیام

کد N182907