نماینده مردم آمل در مجلس:

لازم است دریافت مالیات از خانه های خالی با در نظر گرفتن قابل سکونت بودنشان باشد

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: شرایط خانه‌های خالی از سکنه برای پرداخت مالیات به طور مشخص معین شود و نباید از خانه‌های موروثی و غیر قابل سکونت مالیات دریافت شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یوسفیان ملا در تذکری شفاهی در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل 4 این قانون که کلیه قوانین و مقررات مدنی،‌ جزایی و مالی باید براساس اصول اسلامی باشد، گفت: یکی از اصول قاعده لاضرر است که در ماده 13 قانون مالیات و ماده 54 مکرر باید اضافه می شد.

وی افزود: رئیس کمیسیون مربوطه معتقد است کلمه مذکور از قلم افتاده است که خوشبختانه می توان آن را اضافه کرد زیرا بسیاری از خانه ها قابل سکونت نیست اما سند اعیانی دارد، همچنین یکی دیگر از اصولی که باید مدنظر قرار بگیرد قاعده بلامانع بودن است خانه های موروثی یا خانه هایی که در توقیف هستند گاهی بیش از 30 سال دعوای ارث بین مالکان باقی می ماند در اینجا آنها نباید مالیات 30 سال را بپردازند.

به گزارش ایسنا، لاریجانی در پاسخ به تذکر یوسفیان ملا تاکید کرد: تمامی این موارد باید مورد توجه قرار بگیرد یعنی خانه باید قابل استفاده باشد تا بتوان مالیات آن را اخذ کرد. در خلال رسیدگی به ماده 17 که به کمیسیون ارجاع شده باید به این ماده نیز رسیدگی شود لذا باید مصوبات شفاف باشد تا محل تفسیر نباشد.

انتهای پیام

کد N182906