سخنگوی کمیسیون امنیت ملی: اگر وزارت خارجه عرضه کنترل مهمانانش را ندارد، مجلس ورود کند

مهر نوشت:

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه نمایندگان اعتماد خود را به وزارت خارجه از دست داده اند گفت: دستگاه دیپلماسی و وزیر امورخارجه مسئول مستقیم ملاقات‌های اشتون با تعدادی از محکومین فتنه ۸۸ است و باید به ملت ایران و نمایندگان مجلس پاسخگو باشد.

سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی در تذکری شفاهی در جلسه نوبت عصر مجلس گفت: انجام رفتارهای نامعمول و مداخله‌جویانه هیات‌های پارلمانی و هیات اتحادیه اروپا غرور ملی ملت ولایتمدار ایران و خانواده شهدا را خدشه‌دار کرد و مردم ایران معترض به این اقدام هستند.

وی افزود: مردم و کمیسیون امنیت ملی پس از ملاقات‌های مداخله‌جویانه قبلی تذکرات لازم را به وزارت خارجه داده بود و درخواست کرده بود جلوی این گونه رفتارها گرفته شود اما دستگاه دیپلماسی به تذکرات توجهی نکرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه دستگاه دیپلماسی و وزارت خارجه مسئول مستقیم این ملاقات‌ها هستند تاکید کرد: وزارت خارجه باید در مقابل ملت و نمایندگان مجلس پاسخگو باشد. نمایندگان اعتماد خود را به وزارت خارجه از دست داده‌اند.

نقوی حسینی تصریح کرد: اگر سیاست دولت این است صریحا اعلام کند و اگر سیاست دولت این گونه نیست نباید چنین اتفاقاتی رخ دهد.

همچنین براهیم آقامحمدی نماینده مردم خرم‌آباد در تذکری اعلام کرد علی‌رغم سر و صدای مستقیم تیم مذاکره‌کننده و حق غنی‌سازی برای ما توسط ۱+۵ که به رسمیت شناخته شده اما خانم اشتون حاضر به پاسخگویی در خصوص حق غنی‌سازی ما نشد و متاسفانه وزارت خارجه همانند بسیاری از موارد دیگر عکس‌العملی نشان نداد.

وی افزود: اشتون در چند مورد داخلی کشور ما دخالت کرده است چه در ملاقات با فتنه‌گران و چه اظهارنظرهایی در خصوص اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای.

آقامحمدی ادامه داد: وزارت خارجه به پیشنهاد خانم اشتون به استاندار اصفهان برای عضویت به تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای هیچ واکنشی نشان نداد و قبح این مسائل ریخته شده است. اروپائیان با زندانیان ما ملاقات می‌کنند.

وی گفت: اگر وزارت خارجه عرضه ندارد مهمانان خود را کنترل کند مجلس به این مسئله ورود کند و تصمیم بگیرد تا جلوی این دخالت‌ها گرفته شود.

آقامحمدی در خصوص برنامه‌های اقتصاد مقاومتی نیز گفت: انشاالله این اعلام آمادگی‌ها در عمل نشان داده شود و این برنامه مقام معظم رهبری دوای درد ما است که باید به صورت جدی در نظر گرفته شود.

 

45503

کد N182847