با انتقاد از غایبین جلسه نوبت عصر مجلس

لاریجانی: غایبین نوبت عصر از مردم عذرخواهی کنند

سیاسی

رییس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نمایندگان غایب در جلسه علنی نوبت عصر امروز گفت که به دلیل حضور نیافتن تعدادی از نمایندگان در جلسه نوبت عصر، این جلسه تشکیل نمی‌شود که این تعداد از نمایندگان باید از مردم عذرخواهی کنند.

رییس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نمایندگان غایب در جلسه علنی نوبت عصر امروز گفت که به دلیل حضور نیافتن تعدادی از نمایندگان در جلسه نوبت عصر، این جلسه تشکیل نمی‌شود که این تعداد از نمایندگان باید از مردم عذرخواهی کنند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جلسه علنی نوبت عصر امروز برای ادامه بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم ساعت 14:20 به ریاست علی لاریجانی و با حضور 145 نفر از نمایندگان آغاز شد.

طبق آیین‌نامه تعداد نمایندگان حاضر در مجلس برای رسمی شدن جلسه علنی باید 195 نفر باشد به همین دلیل در ابتدای جلسه تذکرات کتبی قرائت شد و بعد از آن اسامی غایبین توسط ضرغام صادقی خوانده شد. سپس تعدادی از نمایندگان تذکرات شفاهی را در موضوعات مختلف مطرح کردند و زمانی که ساعت حدودا 15:5 شد مجددا اسامی سایر غایبین از پشت تریبون مجلس قرائت شد.

در این هنگام تعداد نمایندگان حاضر در مجلس به 181 نفر رسید که لاریجانی گفت: در حال حاضر 181 نفر از نمایندگان وقت‌شان را گذاشته‌اند و در جلسه علنی حاضر شدند اما به دلیل حضور نیافتن تعداد دیگری از نمایندگان جلسه رسمی نشد و تنها وقت سایر نمایندگان گرفته شد.

به گزارش ایسنا، در این هنگام برخی از نمایندگان فریاد زدند که تعدادی از غایبین مرخصی گرفتند که رییس مجلس در واکنش گفت: باید برای گرفتن مرخصی اجازه گرفته شود نه اینکه نامه‌ای بگذارند و بگویند که مرخصی گرفته‌اند. این تعداد از نمایندگان وقت 181 نفر نماینده دیگر را تلف کردند، آنها باید از مردم عذرخواهی کنند.

لاریجانی افزود: قرار بود در جلسه نوبت عصر بحث مهم لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم را مورد بررسی قرار دهیم که 181 نفر از نمایندگان نیز حضور پیدا کردند اما به دلیل به حد نصاب نرسیدن، جلسه را به پایان می‌رسانیم.

رییس مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: از اینکه برخی از نمایندگان در این جلسه به موقع حضور پیدا نکردند تاسف می‌خورم. این رویکرد آنها باعث شد که نتوانیم جلسه نوبت عصر را برگزار کنیم.

رییس قوه مقننه همچنین با بیان اینکه اسامی غایبین و تحقیق‌کنندگان از پشت تریبون خوانده شد، گفت: رسانه‌ها باید بدانند که تعداد 181 نفر از نمایندگان مجلس در جلسه حضور داشتند اما تنها برخی از نمایندگان به موقع نیامدند که این موضوع باعث شد جلسه نوبت عصر برگزار نشود.

وی در پایان گفت که جلسه بعدی مجلس فردا 25 اسفند ساعت 8 صبح جهت ادامه بررسی جزئیات لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم خواهد بود.

انتهای پیام

کد N182594