حاجی دلیگانی: دیدارهای برخلاف شأن دیپلماتیک چه زمانی متوقف می‌شود

حاجی دلیگانی در اخطار اصول 67، 152، 153 و 154 قانون اساسی خطاب به رییس مجلس شورای اسلامی گفت: چه زمانی قرار است ملاقات‌های برخلاف شأن دیپلماتیک خارجی‌ها در ایران متوقف شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حاجی دلیگانی در اخطار در جلسه علنی امروز به تصریح بر استقلال جمهوری اسلامی ایران در قانون اساسی اشاره کرد و گفت: مسلمان مومن از یک جا دوبار گزیده نمی‌شود در حالی که کمتر از دو ماه پیش هیات پارلمانی اروپا در ایران دیدارهایی برخلاف شان دیپلماتیک انجام داده است و مردم آنها را وطن فروش می‌دانند دیدار کرده و به آنها جایزه داده است یکبار دیگر یک ملاقات دیگر با فرد دیگری که او را هم مردم وطن‌فروش می دانند، صورت گرفته است.

حاجی دلیگانی ادامه داد: اشتون دزدانه با فردی که مردم وطن فروشی او را تایید می‌کنند دیدار کرده است وزارت خارجه وزارت اطلاعات و وزارت کشور در این باید پاسخگو باشند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یک نفر باید به ما بگوید حد یقف این ملاقات‌ها کجا است اگر هیات بعدی هم از اروپا بیاید و بخواهد چنین ملاقات‌های انجام شود چه می‌شود.

وی با ابراز نارضایتی از اینکه هیچ اقدامی در مورد دیدارهای قبلی انجام نشده است گفت: ما جوابی نداریم که در این زمینه به مردم بدهیم مردم از ما می‌پرسند پس مجلس چه کاره است.

حاجی دلیگانی همچنین علی لاریجانی را مخاطب قرار داد و گفت: من از شما استدعا می‌کنم که براساس ماده 110 قانون اساسی در این بحث وارد شوید و یک تذکر محکم بدهید تا ترمزی بر این رویه ایجاد شود و مسوولان در این زمینه پاسخگو باشند.

انتهای پیام

کد N182506