انتقاد محجوب از تصویب حقوق 608 هزار تومانی کارگران درسال 93

سیاسی

رئیس فراکسیون کارگری در مجلس با انتقاد از تصویب حقوق 608 هزار تومانی کارگران در سال 93 گفت که این میزان افزایش نسبت به تورم حدود 35 درصدی کمتر است.

علیرضا محجوب در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: ما به عنوان جامعه کارگری پیشنهاد خود را برای افزایش میزان حقوق کارگران در سال 93 اعلام کردیم و تاکیدمان بر افزایش 35 درصدی حقوق با توجه به تورم موجود بود.

وی با بیان اینکه میزان افزایش حقوق کارگران در سال آینده مطلوب ما نیست گفت: در جلسه روز گذشته چانه‌زنی‌هایی انجام شد که قرار بود بین 18 تا 35 درصد حقوق کارگران افزازش پیدا کند در نهایت مصوب شد که این میزان افزایش 25 درصد باشد.

وی گفت: شورای عالی کار محلی برای چانه‌زنی است و در جلسه روز گذشته نمایندگان تشکل‌های کارگری، کارفرمایی و دولت حضور داشتند پیشنهاد نمایندگان کارفرمایان افزایش 18 درصدی و نماینده کارگران 35 درصد که در نهایت با افزایش 25 درصد افزایش حقوق کارگران موافقت شد رقمی که در سال گذشته نزدیک‌تر به میزان تورم است.

محجوب با تاکید بر اینکه دستمزد 608 هزار تومانی برای کارگران در سال 93 طبق اعلامیه شورای کار قطعی است گفت: چانه‌زنی‌ها تمام شده است البته ما به عنوان جامعه کارگری باز هم به این میزان انتقاد داریم که آن را در آینده نزدیک در قالب بیانیه‌ای مطرح می‌کنیم.

وی در عین حال قدردرانی از نمایندگان تشکل‌های کارگری برای پافشاری بر روی افزایش حقوق کارگران در نشست روز گذشته شورای عالی کار تاکید کرد: بحث ما بر سر این است که کارگران متنظر تصویب رقم بزرگتری به عنوان دستمزدشان در سال آینده بودند.

به گزارش ایسنا، روز گذشته در نشست سه جانبه با حضور نمایندگان جامعه کارگری، کارفرمایی و دولت برای تعیین دستمزد سال 93، افزایش 25 درصد دستمزد کارگران در سال 93 تصویب شد رقمی که در سال گذشته 487 هزار و 125 تومان بود و امسال به 608 هزار و 906 تومان افزایش یافت.

انتهای پیام

کد N182406