یاراحمدی:

همه سازمان‌ها و مسئولان برای ارتقای فعالیت‌های قرآنی کشور تلاش کنند

قرآن کريم,سازمان اوقاف

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: اگر قرار است فعالیت‌های قرآنی کشور به بالاترین سطح خود برسد و ارتقا یابد، همه سازمان‌ها باید کمک کنند.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: اگر قرار است فعالیت‌های قرآنی کشور به بالاترین سطح خود برسد و ارتقا یابد، همه سازمان‌ها باید کمک کنند.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ولی یاراحمدی در نشستی خبری با بیان این مطلب اظهار کرد: همه سازمان‌ها به‌خصوص سازمان اوقاف و امور خیریه که مسئول برگزاری فعالیت‌های قرآنی کشور است، باید شرایط را خوب ببیند و برای اثرگذارترشدن فعالیت‌های قرآنی تلاش بیشتری کنند.

وی با اشاره به این‌که «مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه نیز به منظور ارتقای سطح فعالیت‌های قرآنی از یک سال و اندی پیش ایجاد شده است» تصریح کرد: هدف ما ارتقای کیفیت بوده و مطالبات مقام معظم رهبری، نیاز جوانان کشور و اشتیاق جامعه اسلامی و حتی نیاز جهان اسلام ما را به این سمت برده که ضمن قدردانی از زحمات گذشتگان به سمت رفع اشکالات و برنامه‌ریزی و ارتقای کیفیت برنامه‌های قبلی باشیم.

وی ابراز امیدواری کرد تقویت این مرکز تاثیر خوبی در ارتقای فعالیت‌های قرآنی داشته باشد.

یاراحمدی با تاکید بر همکاری رسانه‌ها در انعکاس مطلوب فعالیت‌های قرآنی گفت: رسانه‌ها در تمام شیوه‌های انعکاس اخبار و تحلیل و بررسی فعالیت‌های قرآنی دقت کنند و برای تقویت دستگاه‌های قرآنی و فعالیت‌های قرآنی اهداف مخلصانه داشته باشند.

وی همچنین با بیان این‌که «نقد و انتقاد تاثیر خوبی در فعالیت‌ها دارد» گفت: اما این نقد باید با شاخص‌های قرآنی انجام شود تا به بهتر شدن فعالیت‌های قرآنی کمک کند.

یاراحمدی افزود: صرف گفتن اشکالات تاثیرگذار نیست و بیان اشکالات باید با تحلیل و پیشنهادات کارشناسانه همراه باشد.

وی تاکید کرد: یکی از رسالت‌های رسانه‌های قرآنی این باشد که اهمیت و جایگاه فعالیت‌های قرآنی را با نشان دادن ویژگی‌های مثبت بیشتر کنند.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه خاطرنشان کرد: توجه به محاسن و تاثیرات بسیار بالای فعالیت‌های قرآنی و بیان آن برای جوانان می‌تواند ذهن مسئولان را به ضرورت گسترش فعالیت‌های قرآنی معطوف کند.

یاراحمدی با ضروری خواندن تبیین و تاثیرگذار نشان دادن فعالیت‌های قرآنی، به مسابقات قرآنی که اخیرا در استان فارس برگزار شد، اشاره و تصریح کرد: با برگزاری این مسابقات موج قرآنی در استان فارس و بین مردم ایجاد شد و توجه مسئولان نیز به این فعالیت‌ها بیشتر شد.

وی ادامه داد: با ادامه این روند و دنبال کردن این هدف شاهد خواهیم بود که فعالیت‌های قرآنی در سطح بسیار بالا و با حمایت و کمک جدی مسئولان نظام برگزار خواهد شد و فعالیت‌ها از نظر کمی و کیفی رشد می‌کند.

یاراحمدی از رسانه‌ها خواست که در بزرگ شدن جایگاه فعالیت‌های قرآنی تلاش بیشتری کنند.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه تاکید کرد: فعالیت‌های قرآنی متعلق به همه جامعه قرآنی است و همه باید به بالا بردن سطح آن کمک کنند.

انتهای پیام

کد N182257