رسائی در تذکری در مورد سفر اشتون به ایران؛

ایران یک کشور مستقل است نه مستعمره

مجلس

من در اصفهان سخنرانی داشته‌ام که از قضا این سخنرانی با حضور خانم اشتون به اصفهان تقارن پیدا کرد، ‌لذا به این دلیل که این سخنرانی نقض توافقنامه ژنو است سخنرانی من را لغو کردند

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در اتذكری از سفر اشتون به ایران شدیدا انتقاد كرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا حمید رسائی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به اصل 88 قانون اساسی و ماده 209 این قانون اظهار داشت: تذکر من در خصوص سوال نمایندگان است چرا که بعد از گزارش کمیسیون باید در اولین جلسه سوال نماینده مربوطه اعلام وصول شود.

نماینده مردم تهران در ادامه گفت: یکی از سوالات من مربوط به تاریخ 22 بهمن است و هم اکنون سوال دیگری از وزیر نفت مربوط به زمان گذشته است که بعد از پیگریها هیات رئیسه لطف کردند و طرح این سئوال را برای این هفته قرار دادند.

وی با بیان اینکه اگر قرار است که ما واقعا سئوالی نپرسیم ایشان بگویند که سئوال طرح نشود، افزود: هم اکنون سئوالات مهمی در باره توافقنامه ژنو، سبدکالا و مسکن مهر مطرح است که واقعا سئوالات مردم هستند.

رسائی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: من در اصفهان سخنرانی داشته‌ام که از قضا این سخنرانی با حضور خانم اشتون به اصفهان تقارن پیدا کرد، ‌لذا به این دلیل که این سخنرانی نقض توافقنامه ژنو است سخنرانی من را لغو کردند و در موردی دیگر ما دربرنامه صدا وسیما مشاهده کردیم که خبرنگار صدا و سیما در برنامه صرفا جهت اطلاع از فاصله دور مشغول فیلمبرداری از خانم اشتون بود که ناگهان یک نفر به دنبال این خبرنگار می دود و وقتی به او می رسد یک سیلی به او می زند و حال سئوال این است که مگر جمهوری اسلامی مستعمره آنهاست که خانم اشتون اعلام می کند که خبرنگاران نباید به دنبال او راه بیفتند.

نماینده مردم تهران با تاکید بر اینکه خانم اشتون باید جوابگوی خبرنگاران در ایران باشد، گفت: من از آن تصویربرداری که در اصفهان به دلیل فیلمبرداری از خانم اشتون سیلی خورد عذرخواهی می‌کنم.

رسائی همچنین با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر واژه «استقلال» باردیگر اظهار داشت: خانم اشتون بی‌جا کرد که گفت خبرنگاران نباید در اطراف او حضور داشته باشند. ایران یک کشور مستقل است نه مستعمره.

محمدرضا باهنر در پاسخ به تذکر نماینده تهران در خصوص طرح سئوالات نمایندگان در مجلس گفت: ما سئوالات شما را به ترتیب در دستور می‌گذاریم و شما نیز الحمدلله غیر از این سئوالاتی که مطرح می‌کنید در غالب آن سئوالات و تذکر دیگری را هم طرح می کنید که این البته اشکالی هم ندارد.

کد N181994