رهگیری پهپاد نظارتی آمریکا بر فراز منطقه کریمه

یکی از گروه‌های فناوری و تسلیحاتی روسیه اعلام کرد، یک فروند پهپاد نظارتی آمریکا بر فراز منطقه خودمختار کریمه رهگیری شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، گروه‌ فناوری و تسلیحاتی روسیه موسوم به "روستک" در بیانیه‌ای گفت: این پهپاد در 4000 متری سطح زمین در حال پرواز بوده و در اصل از زمین قابل مشاهده نبوده است. این احتمال وجود دارد که این پهپاد ارتباط خود را با اپراتورهای آمریکا به دلیل مشکلات رادیویی از دست داده باشد.

روستک افزود: این پهپاد تقریبا سالم به دست نیروهای دفاع شخصی منطقه کریمه افتاده که از تجهیزاتی برای فرود این هواپیمای بدون سرنشین استفاده کرده‌اند.

با این حال این گروه هیچ اشاره‌ای به این که چه کسی مسئول این عملیات بوده، نکرد. روستک، در وب‌سایت خود به همراه عکسی از این پهپاد ضبط شده، نوشت: این پهپاد براساس شمار شناسایی‌اش یعنی "UAVMQ-5B" متعلق به شصت و ششمین یگان شناسایی آمریکا مستقر در باواریا است.

بندر سواستوپل در منطقه خودمختار کریمه محل استقرار یگان‌ دریای سیاه روسیه است که گمان می‌رود به تجهیزات رهگیری مجهز باشند. منطقه خودمختار کریمه که در حال حاضر تحت کنترل نیروهای حامی روسیه است، فردا (یکشنبه) رفراندومی را برگزار می‌کند که از نظر غرب "غیرقانونی" است.

انتهای پیام

کد N181806