نماینده آذرشهر:

از امروز فقط 805 روز فرصت برای خدمت در مقام نمایندگی باقی مانده

نماینده مردم آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ایران اظهار کرد: یک سال از عمر مجلس نهم سپری شد و فقط 805 روز به عنوان فرصت خدمت برای نمایندگان مجلس نهم باقی مانده است که جای تدبیر و تفکر و دقت دارد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علیرضا منادی طی نطق میان دستور در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در سالی که گذشت مردم با حضور حماسه در انتخابات ریاست جمهوری و حضور در راهپیمایی‌ها 22 بهمن و روز قدس داغ دیگری بر دل صهیوینست جهانی، آمریکا و بدخواهان ایران گذاشت.

وی افزود: خدا را شاکریم که در سالی گذشت در سایه‌سار الطاف الهی در امن‌ترین و آرام‌ترین کشور جهان عمرمان سپری شد و با ایستادگی رهبری و در سایه‌سار رشد علمی در زمینه علوم مختلف غرب بی‌رحم و قدرت‌های جهان با تمام قد در مقابل ایران زانو زدند و در ژنو پای قراردادی را امضا کردند که در آن غنی‌سازی در ایران را به رسمیت شناختند. در حالی که آمریکا تاکنون به 22 کشور جهان دانش هسته‌ای و استفاده کامل از آن انتقال داده است و برای هیچ کشوری غنی‌سازی به رسمیت نشناخته است و از همه آنها تعهد گرفته که غنی‌سازی نکنند. اما به برکت خون شهدای هسته‌ای و زحمات آنان در زیر قراردادی امضای گذاشت که در آن قوی‌ترین و بزرگترین دشمن خود یعنی ایران مقتدر اسلامی را جهت غنی‌سازی به رسمیت شناخت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه موضوع هسته‌ای بهانه‌ای است برای دشمنی و عداوت آمریکا گفت: ما ایرانیان به خوبی می‌دانیم غنی‌سازی و انرژی هسته ای صلح آمیز بهانه‌ای بیش نیست و آمریکا به دنبال هدف دیگری است و در سفر جاسوسه اعجوزه بزرگ غرب و سیاه اسراییل به ایران و دیدار دزدانه وی با فتنه‌گران و طرح مسئله حقوق بشر و به دنبال آن محکومیت ایران اسلامی به خاطر اعدام قاچاقچیان مواد مخدر که میلیون‌ها انسان را به خاک سیاه کشانده‌اند به این هدف پلید صحه گذاشته شد.

این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: من به عنوان نماینده این ملت بزرگ عرض می‌کنم شماها اگر قرآن هم لباس بپوشید ما به شما اعتماد نخواهیم کرد و ما می‌دانیم شما تا تمامیت عزت و هستی ما را ساقط نکنید از ما راضی نخواهید شد اما عکس این مسئله را به زودی خواهید دید چرا که این وعده الهی است که خداوند قاسم‌الجبارین است.

وی با اشاره موضوع دریاچه ارومیه گفت: امروز تاکید می‌کنم دریاچه ارومیه در حال مرگ است و حرف زدن‌ها تاکنون تاثیری نداشته و هر روز که می‌گذرد وضع بدتر و وخیم‌تر می‌شود و بدانیم اگر این دریاچه بمیرد نمک آن چشمان همه ایرانیان را آزار خواهد داد و کلان شهری چون تبریز قابلیت سکوت خود را از دست خواهد داد و از هم اکنون درد غم ریزگردهای نمکی چهره شهرهای اطراف این دریاچه ارومیه را فراتر گرفته و مردم با نگرانی موضوع دریاچه را پیگیر هستند.

نماینده مردم آذر شهر با تاکید بر اینکه در مورد طرح رتبه‌بندی فرهنگیان باید تصمیم مثبت و جدی گرفته شود گفت: در این رابطه باید با دقت عمل شود چرا که اگر آموزش و پرورش صحیح عمل کند و به وضع فرهنگی‌های عزیز و دلسوزامان خوب برسیم در واقع ریل‌گذاری صحیحی در مسیر توسعه کشور عزیزمان ایران کرده‌ایم.

وی در پایان با انتقاد از عدم توجه به استان آذربایجان شرقی تصریح کرد: وضع امروز آذربایجان شرقی حکایت از عدم توجه به استانی که روزگاری دومین اقتصاد بزرگ کشور بود دارد. همچنین همین مجلس به عنوان سمبل دموکراسی حاصل ایستادگی ده ماهه مردم تبریز و آذربایجان و پس از استقبال صغیر و از سرگیری دوباره مجلس حاصل زحمات چه می‌شود که استانی که پس از انقلاب رشد 400 درصدی و استان دیگری پست رفت معکوس داشته باشد لذا در عرصه اقتصاد و صنعت و اشتغال از نظر رفاه باید به استان آذربایجان توجه شود و از رییس جمهور و وزرا انتظار داریم با تدبیر خویش این عدم توازن در کل کشور و به خصوص در منطقه آذربایجان مرتفع نمایند.

انتهای پیام

کد N181736