رحمانی‌فضلی در وین:

ایران، افغانستان و پاکستان در خط مقدم مبارزه با موادمخدر قرار دارند

دولت

نشست سه‌جانبه ایران، افغانستان و پاکستان در زمینه مبارزه با موادمخدر با حضور وزیرکشور و دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر در وین برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر،  عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر ایران پس از پایان نشست وزرای ابتکار سه جانبه در وین، گفت: ایران، افغانستان وپاکستان برای تحکیم همکاری‌ها در زمینه مبارزه با موادمخدر مصمم هستند.

وی با بیان اینکه در نشست وزرای ابتکار سه‌جانبه هر سه کشور گزارش‌هایی از عملکرد خود ارائه کردند، افزود: جمهوری اسلامی ایران، پاکستان و افغانستان تقاضا داشتند که جامعه جهانی به خصوص سازمان ملل همکاری‌های بیشتری باید در زمینه مبارزه با موادمخدر صورت دهد و از نظر تجهیزات، تبادل اطلاعات همکاری داشته باشد.

وزیر کشور گفت: سه کشور ایران ، پاکستان و افغانستان می‌توانند به عنوان کشورهایی که در خط مقدم مبارزه با موادمخدر قرار دارند با همکاری یکدیگر تلاش‌های خود را گسترش دهند و تاثیرگذاری بیشتری داشته باشند.

رحمانی‌فضلی افزود: به جز مناسبات رسمی و قانونی که دارد پیگیری می‌شود، ما سه کشور اعتقاد راسخ داریم به اینکه باید تلاش‌هایمان را بیشتر کنیم چون آسیب‌های جانی، اجتماعی و اقتصادی بیشتری در این منطقه در حال رخ دادن است.

هفتمین نشست وزرای ابتکار سه‌جانبه با همکاری سه کشور جمهوری اسلامی ایران، پاکستان و افغانستان و با شرکت یوری فدوتوف معاون دبیرکل سازمان ملل متحد و مدیر اجرایی دفتر مقابله با جرم و موادمخدر سازمان ملل که قبل از ظهر جمعه در مقر سازمان ملل متحد در وین آغاز شده بود، دقایقی پیش پایان یافت.