نماینده اهر و هریس:

اظهارات ناشیانه بان‌کی مون براساس اطلاعات سیاسی و احساسی است

سیاسی

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از اظهارات اخیر بان‌ کی مون در مورد اعدام قاچاقچیان در ایران گفت: این اظهار نظر ناشیانه براساس اطلاعات احساسی و سیاسی چند بچه منافق و صهیونیسم عقده‌ای است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عباس فلاحی باباجان در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی شهادت حضرت فاطمه(س) را تسلیت و فرارسیدن عید سعید باستانی را تبریک گفت و ضمن اعلام حمایت از دولت روحانی، از دولت خواست همچنان حافظ انقلاب و ارزش‌های آن باشد و با تقویت تیم مذاکره‌کننده 1+5 اجازه ندهد به حقوق ایران بی‌توجهی یا کم توجهی شود.

وی اضافه کرد: دولت تدبیر وامید با تدابیر خود قشر ضعیف مثل کشاورزان‌، قالیبافان و کارگران را مورد توجه قرار دهد و نگذارد با افزایش 25 درصدی قیمت‌ها در سال 93 به این قشر فشاری وارد شود.

نماینده مردم اهر و هریس توجه دولت را به مسائلی از قبیل مشکلات ازدواج جوانان‌، لزوم اختصاص وام کم بهره،‌ بیمه کشاورزان و گندم‌کاران‌،‌راه‌اندازی نمایشگاه دائمی فرش هریس، توجه به اشتغال و تامین مسکن جوانان، توجه به کارگزاران مخابرات روستایی و توجه جدی به دریاچه ارومیه و احیای آن که خواسته مردم ایران است جلب کرد.

او ادامه داد: دو سال از زلزله منطقه اهر و هریس می گذارد اما پرداخت تسهیلات هنوز به طور کامل انجام نشده است؛ از دولت تقاضا می‌کنم با توجه به اینکه روستاییان با درآمد پایین خود امکان بازگشت تسهیلات دریافت شده ندارند، این تسهیلات را بازپرداخت نکنند.

فلاحی با اشاره به لزوم توجه به زیرساخت‌ها عنوان کرد: بیمارستان هریس همچنان دریک مدرسه مستقر است و بهداری‌ها با محدودیت امکانات مواجه هستند. بیمه دی نیز که تحت امر بنیاد شهید است تاکنون حق بیمه مردم زلزله زده را پرداخت نکرده است.

نماینده مردم اهر و هریس با بیان اینکه مسکن مهر امید 15 میلیون مستضعف است، خواستار حمایت دولت از پروژه مسکن مهر شد.

انتهای پیام

کد N181606