نعمتی: بزرگ کردن دیدار اشتون با برخی فعالان موجب تداوم سیاست‌های غربی است

سیاسی

یک عضو کمیسیون صنایع پایدار شدن اقتصاد کشور را مشروط به اجرایی شدن سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی توسط قوای مقننه، قضائیه و مجریه دانست.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، بهروز نعمتی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی صبح امروز(شنبه) مجلس شورای اسلامی با ابراز تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: خانه گلی این حضرت به بزرگترین کاخ‌های جهان می‌ارزد. ایشان مسیر تاریخ را با پرورش فرزندان گران‌قدر خود تعیین کردند.

وی با محکوم کردن بمباران شیمیایی حلبچه توسط رژیم بعث عراق گفت: امروز سالگرد بمباران شیمیایی حلبچه توسط صدام است. این فرد اثبات کرد با حمایت غربی‌ها هر امر غیرانسانی قابل نهادینه شدن است.

وی با انتقاد به دیدار کاترین اشتون، رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا با برخی فعالان سیاسی گفت: دیدار غربی‌ها با چند نفر و دادن جایزه و بزرگ کردن آنان در رسانه‌ها و همراهی افراد خوش‌فکر داخلی با آنان موجب تداوم سیاست‌های غربی می‌شود.

نعمتی با تذکر به وزیر خارجه گفت: پروتکل ملاقات خارجی با افراد باید به گونه‌ای تنظیم شود که هیچ دیداری خارج از این پروتکل تعیین نشود.

نماینده مردم اسدآباد ثبت اسم سیدجمال‌الدین اسدآبادی در یونسکو به نام شهروند افغانی را مورد نکوهش قرار داد و خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تذکر داد: متاسفانه در سالگرد رحلت سیدجمال‌الدین اسدآبادی غفلت مسئولان وزارت ارشاد موجب شد سیدجمال به نام افغان‌ها در یونسکو ثبت شود، بنده اصلاح این قضیه را خواهانم.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه هر کیسه کود شیمیایی 50 هزار تومان قیمت دارد، گفت: روند توزیع کود شیمیایی بین کشاورزان مناسب نیست کشاورزان برای خرید یک کیسه کود شیمیایی مجبورند 50 هزار تومان پرداخت کنند. این مساله بر کیفیت محصولات کشاورزی تاثیر منفی دارد.

نعمتی از وزیر راه و شهرسازی نیز خواست تا دستور مطالعه گردنه اسدآباد را با پیگیری‌هایش، ‌اجرایی کند.

وی خطاب به وزرای صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار رفع مشکلات ذوب‌آهن اسدآباد شد و افزود: میلیاردها تومان در ذوب‌آهن اسدآباد سرمایه‌گذاری شده است ولی فلزاتی چون فر و منگنز از هند وارد می‌شود و این در حالی است که با اختصاص 20 میلیارد تومان بودجه می‌توان از نابودی سرمایه‌گذاری انجام شده در ذوب آهن اسدآباد جلوگیری کرد.

نماینده مردم اسدآباد از وزیر کشور خواست:‌ بخش چاردولی را به شهرستان اسدآباد الحاق و مشکلات این بخش را رفع کند.

انتهای پیام

کد N181605